۲۳ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن ۲۲ مردادماه در اردوی توجیهی و آموزشی کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع سال ۹۳ (کاروان نور) با اشاره به نکات فرهنگی لازم الاجرای اعضای این کاروان گفت: قاریان و حافظان قرآن مولود و سفیران انقلاب اسلامی در سرزمین وحی هستند و کوچکترین خطایی می تواند شخصیت آنها را تضعیف کند.


وی با بیان اینکه جامعه قرآنی فرزندان امام و رهبری هستند و مردم این افراد را سمبل و تربیت شده مکتب انقلاب می دانند، افزود: این تفکر به مراتب در خارج از کشور دوچندان شده و در شرایطی که فشار بر مکتب انقلاب اسلامی وجود دارد، این تهدیدها از جانب مسلمانان و غیرمسلمانان وارد می شود و ما قرآنیان به عنوان شیعیان و امت اهل بیت (ع)، باید توجه بیش از پیشی داشته باشیم زیرا این مکتب در دنیا مورد توجه افکار عمومی است.


سرابی با اشاره به اینکه این دشمنی ها به علت احساس خطری است که دشمنان دارند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی کار خود را انجام داده و با دستاوردهای فرهنگی به رزم دشمنان نظام و انقلاب رفته است لذا بغضی در دل آنها نسبت به ایرانی ها و شیعیان موج می زند.


قائم مقام شورای عالی قرآن با بیان اینکه اعزام به حج تمتع آرزوی هر قاری و حافظ قرآن است، گفت: شاید یکی از بزرگترین آرزوهای یک قاری و حافظ قرآن حضور در کاروان قرآنی نور باشد، سفری که حلاوت و خاطرات آن تا سال ها برای انسان باقی می ماند، این سفر معنوی سفری عجیب است و فلسفه حضور قاریان و حافظان انجام یک تکلیف الهی است.


وی قرآنیان را علاوه بر انجام وظایف عبادی در این سفر، مبلغ فرهنگ قرآن و انقلاب دانست و گفت: شما قرآنیان همزمان، سازنده ترین عبادت را انجام می دهید و برای زندگی خود انرژی معنوی کسب می کنید و در عین حال نیز وظیفه و ماموریت تبلیغی نیز بر عهده شماست. شاید روحانیون و مبلغان نیز در ایام حج وظیفه تبلیغ را داشته باشند اما قاریان و حافظان در کانون توجهات مردم هستند.

مطالب مرتبط :
  1. دوره توجیهی دو‌روزه قاریان اعزامی به حج تمتع «کاروان نور» فردا آغاز می شود
  2. اگر مفاهیم قرآن تبدیل به فرهنگ نشود نمی توانیم جامعه قرآنی داشته باشیم
  3. نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند
  4. کتاب«طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» نوشته رهبر معظم انقلاب اسلامی بازخوانی شد
  5. زیباکلام: قرائتهایی بر انقلاب اسلامی اضافه شده است/ نوروزی: انقلاب اسلامی فرزندان خود را نخورده است

پارک علم و فناوری قم

zohur