۱۸ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، با پایان رقابتهای سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران که از دهم تا ۱۷ خرداد ماه در سالن اجلاس سران برگزار شد، پس از یک دوره رقابت‌های فشرده میان نمایندگان اعزامی از بیش از هفتاد کشور جهان سرانجام عصر روز گذشته برگزیدگان در دو رشته قرائت و حفظ به این شرح اعلام شدند:


براساس رأی هیئت داوران سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، در بخش قرائت وحید وکیلی از ایران به مقام نخست این رشته نایل شد. همچنین عبدالرحمن الکردی از سوریه، سعید برات‌زاده از آلمان، محمد علی خسروی از افغانستان و حسام کریم از عراق به ترتیب مقام‌های دوم تا پنجم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

 

در رشته حفظ نیز هاشم سلطانی‌نژاد از ایران رتبه اول این رشته را به خود اختصاص داد. در این بخش نیز سعید و آدم اسحاق واکاوا از نیجریه، حسین عدنان عبدالرزاق از عراق، محمد ارشاد بن عبدالله از مالزی و سید صادق احسانی از افغانستان به ترتیب مقامهای دوم تا پنجم این دوره از مسابقات را به دست آوردند.


نفرات اول تا پنجم این مسابقات در هر دو رشته حفظ و قرائت یک جلد کلام‌الله مجید، لوح تقدیر، یادمان سی امین دوره مسابقات و به ترتیب چهل میلیون تومان، سی و پنج میلیون تومان، سی میلیون تومان، بیست و پنج میلیون تومان و بیست میلیون تومان دریافت می‌کنند.


در بخش پژوهش‌های قرآنی  این دوره از مسابقات نیز یحیی میرحسینی از ایران رتبه اول، سید عبدالله اصفهانی و محمود ابوترابی به طور مشترک رتبه دوم، حمید ملک‌ملکان و راضیه علی اکبری به طور مشترک رتبه سوم، علی فرحان عبدالله الفکیکی از انگلیس رتبه چهارم و ناظم مجیل فاتح – رعد مزاحم فنجان هر دو از عراق به طور مشترک رتبه پنجم را به دست آوردند. در این بخش نیز نفرات اول تا پنجم یک جلد کلام‌الله مجید، لوح تقدیر و به ترتیب مبلغ ۱۰ میلیون تومان، هشت میلیون تومان، شش میلیون تومان، پنج میلیون تومان و چهار میلیون تومان هدایا دریافت می‌کنند.

مطالب مرتبط :
  1. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  2. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور
  3. جزئیاتی از مسابقات بین المللی قرآن/ برگزاری ۷۲ جلسه آموزشی قرآنی
  4. ایران در دوره اشکانی بررسی می شود
  5. هفتمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی برگزار می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur