۱۸ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، بیانیه جامعه قرآنی کشور در حمایت از شهداء و مردم مظلوم غزه به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم

إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ کُلَّ خَوَّانٍ کَفُورٍ


خداوند از کسانی که ایمان آورده اند دفاع می کند ،‌ خداوند هیچ خیانتکار ناسپاسی را دوست ندارد ( سوره حج / آیه ۳۸ )
جهان بار دیگر شاهد نسل‌کشی و وحشی‌گری رژیم غاصب و جعلی اسرائیل در حمله به غزه و کشتار بی‌رحمانه غیرنظامیان اعم از کودکان و زنان بی‌دفاع می‌باشند، حمله به بیمارستان‌ها، مدارس تحت نظارت سازمان ملل، به کارگیری کشنده‌ترین ابزار جنگی و سلاح‌های ممنوعه و بالاخره نقض مکرر آتش‌بس، مهر تأییدی بر فجایع غیرانسانی و افشاء مجدد این چهره منفور و غده سرطانی است.
وقایع و فجایع اخیر اعم از غصب، قتل، جنگ، جنایت و نسل‌کشی، ذات کریه و ناپاک این رژیم را بیش از پیش عیان نمود و به تمامی جهانیان ثابت کرد که رمز و راز سخن گهربار خمینی کبیر در مورد این رژیم جعلی ،فراموش نشدنی و تحقق آن ضروری است که فرمودند: «این غده سرطانی باید از بین برود.»
حامیان و همفکران زبون این رژیم جعلی می‌پندارند با ایجاد حوادث و مشکلات در جهان اسلام اعم از عراق، افغانستان، سوریه و لبنان فرصتی برای حیات بیشتر این رژیم جنایتکار بوجود خواهند آورد در حالی که آنان باید بدانند فرزندان مقاومت با روحیه فداکاری و ایثارگری قطعاً موجبات شکست اسرائیل و بلکه شکستی مفتضحانه و سخت‌تر از جنگ‌های ۸ روزه، ۲۲ روزه و ۳۳ روزه را برای رژیم صهیونیستی رقم خواهند زد.
آری، دنیا بداند غزه تنها نیست، کودکان، زنان و مردان بی‌دفاع آن سرزمین تنها نیستند، فلسطین همواره جزء پیکرة جهان اسلام بوده، ‌هست و خواهد بود.
ملت مسلمان ایران و جامعه قرآنی کشور با تأسی از دستورات قرآن‌کریم و فرامین ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌‌العالی) ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه و فلسطین و اعلام انزجار از فجایع غیر انسانی رژیم صهیونیستی بر مواضع قاطع خود بدین شرح تأکید می‌نمایند:
۱ – کشتار مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه عملاً نقض کنوانسیون بین‌المللی دفاع از حقوق غیرنظامیان بوده، و ورود سازمان‌های جهانی و دخالت دبیرکل سازمان ملل در جلوگیری از ادامه این فجایع امری ضروری است لذا اقدام سریع و برخورد قاطعانه با این فجایع غیر بشری را خواستاریم.
۲ – غفلت سردمداران کشورهای عربی منطقه در موضوع غزه امری است نابخشودنی و قطعاً تاریخ در مورد این بی‌تفاوتی و همسویی آنان با ستمگران دنیاطلب قضاوت خواهد کرد ،‌ امید است سران عرب ضمن بیداری و قطع همکاری با رژیم منحوس صهیونیستی ،‌بیش از این در نسل کشی و فجایع غزه و فلسطین شریک نبوده و به یاری مردم مظلوم ،‌ بی دفاع و مسلمان بشتابد .
۳ – ما، وحشی‌گری‌های باورنکردنی و جنایات سبوعانه خوارج داعش و گروهک‌های تکفیری را نیز از جمله طراحی‌ها و توطئه‌های شیطانی استکبار و رژیم نامشروع صهیونیستی دانسته و بر ضرورت مقابله جدی و قاطعانه با مزدوران یاد شده و ریشه‌کن ساختن آنان از تمام بلاد اسلامی تأکید می‌نمائیم.
۴ – آحاد جامعه قرآنی کشور ضمن تجلیل از ایستادگی و مقاومت مردم قهرمان فلسطین اعلام می‌دارد که ملت بزرگ ایران اسلامی همواره در کنار ملت مظلوم فلسطین بوده و از هیچ کمک و مساعدتی در دفاع از آنان دریغ ننموده و آماده پشتیبانی همه جانبه از ایشان می باشد .
۵ –کمک رسانی به آسیب دیدگان و فراهم آوردن هرچه سریعتر زمینه امداد و درمان و ارسال غذا و دارو امری بسیار ضروری بوده و لذا ضمن درخواست از مردم عزیز ایران جهت یاری رساندن، از دیگر کشورهای مسلمان خصوصاً مصر و اردن می‌خواهیم با بازگشایی گذرگاههای مسدود ، زمینه یاری رساندن هرچه بیشتر به مردم بی دفاع غزه را فراهم نمایند .
۶ – مقاومت و ایستادگی رمز پیروزی بر ظلم و جنایت رژیم کودک‌کش اسرائیل است، ما جامعه قرآنی با تأسی به فرامین رهبر بزرگوار انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا، از مسئولین نظامی در داخل و همه آزادیخواهان در خارج از کشور، خواستار تجهیز و مسلح کردن مردم مظلوم فلسطین خصوصاً کرانه باختری جهت ادامه مبارزه با اسرائیل غاصب می‌باشیم .

وعده خدا نزدیک است و پیروزی حتمی، ان شاء الله .


 هجدهم مرداد سال ۱۳۹۳

جامعه قرآنی ایران اسلامی

و صل ا… علی سیدنا محمد و آله الطاهرین

مطالب مرتبط :
  1. بیانیه جامعه قرآنی کشور در محکومیت حوادث اخیر عراق
  2. سازمان دارالقرآن با صدور بیانیه ای کشتار مردم بی دفاع غزه را محکوم کرد
  3. چرا روز قدس و حمایت از فلسطین؟
  4. بیانیه دومین نشست کمیته صلح اسلامی/ ارائه راهکار برای رفع بحران‌های جهان اسلام
  5. تجمع جامعه قرآنی کشور در بزرگداشت شهدای غزه برگزار شد

پارک علم و فناوری قم

zohur