۲۷ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دکتر حسین ابراهیم‌آبادی رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشریح کرد: در سال ۹۱ ضریب تاثیر  فصلنامه «مطالعات میان‌رشته‌ای در علوم انسانی» ۷۲/۰ و فصلنامه «تحقیقات فرهنگی ایران» ۰۵۶/۰ بوده که در سال ۹۲ به ترتیب به ۳۵۵/۱ و ۲۹۷/۰ افزایش یافته است.


وی افزود: بر اساس آمار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، رتبه فصلنامه «مطالعات میان‌رشته‌ای در علوم انسانی» در میان دیگر فصلنامه‌های علمی‌- پژوهشی از رتبه دوم به رتبه نخست ارتقا یافته و جایگاه فصلنامه «تحقیقات فرهنگی ایران» نیز به درجه قابل قبولی رسیده است.


این عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی بر ارزش ارجاع به مقاله‌های این دو فصلنامه تاکید و بیان کرد: با استفاده از فناوری‌های نوین باید آثار پژوهشی ایران را معرفی کرد تا هم پژوهشگران و هم علاقه‌مندان به حوزه مطالعات فرهنگی و اجتماعی و میان‌رشته‌ای بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند.


وی در پایان از وضعیت انتشار و کیفیت مقاله‌های به چاپ رسیده ابراز خشنودی کرد و گفت: فرآیند ارزیابی و انتخاب موضوع و آثار رسیده به دفتر فصلنامه‌ها با دقت و حساسیت علمی انجام می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. اعلام رتبه وبسایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی؛ نخست در ایران، سوم در خاورمیانه
  2. رتبه وب‌سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ایران و خاورمیانه/ مروری بر چند خبر کوتاه
  3. امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی با آموزشکده عالی روش شناسی علوم انسانی پاریس
  4. تکنولوژی جدید عمدتاً در دست اغنیاست/ لزوم ایجاد مطالعات میان رشته ای بین علوم پایه و علوم انسانی
  5. موانع پیش روی تحقق علوم انسانی اسلامی/ تأسیس رشته های میان رشته ای راهکار کاربردی کردن علوم انسانی

پارک علم و فناوری قم

zohur