۱۰ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام  محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم گشایش سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم که عصر جمعه ۱۰ خرداد در سالن اجلاس سران برگزار شد خطاب به شرکت کنندگان خارجی از ۷۰ کشور جهان گفت: برای هموطنان و همشهریان خود بازگو کنید که در این مدتی که در ایران به سر بردید چه دیده اید. کشوری که حاکمش قرآن مجید است و کشوری که احکام اسلامی در آن جریان دارد.


وی تاکید کرد: به جرات می توانم ادعا کنم که به تمام معنا زندگی در ایران براساس تعالیم عالیه قرآن و معارف اهل بیت(ع) است و حکومت و مردم ایران و همه رجال سیاسی آن هدف شان حاکمیت قرآن است. در کشور ما بی حجابی وجود ندارد چرا که حجاب یکی از تعالیم عالیه الهی است. در کشور ما مراکز فساد و فحشا وجود ندارد و از کاباره و میخانه خبری نیست هرچه هست دعوت به خداست که وسایل ارتباط جمعی اش و رسانه اش را می توانیم با سایر کشورها در این زمینه مقایسه کنید. خواهران و برادرانی که به کشورشان باز می گردند این حقیقت را بازگو کنند که در ایران اسلامی و ۳۰ سال بعد از انقلاب اسلامی ما در ایران از کجا به کجا رسیده ایم. قبل از انقلاب اسلامی میخانه ها در کنار مساجد بود اما الان به برکت اسلام و حکومت جمهوری اسلامی این مظاهر فساد برچیده شده است و احکام اسلامی حاکم گردیده است.


رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: اگر قبل از اسلام را با بعد از اسلام بررسی کنید متوجه می شوید اولین خانه ای که بنایش بر اساس توحید بود همین کعبه بود که بنایش بر یکتاپرستی قرار گرفت، اما در طول زمان همین مرکز توحید و یکتاپرستی جای ۳۶۰ بت شد که در کنار کعبه چیده شده و پرسش می شد و در ایران آن زمان آتش پرستی و دو گانه پرستی بود و در یونان تثلیث و در سایر مناطق جهان دیگر مکاتب باطل حاکم بود اما بعد از اینکه اسلام ظهور کرد یکتاپرستی در منطقه جزیره العرب حاکم شد و حضرت علی(ع) بر دوش پیامبر اسلام(ص) یک به یک بت ها را در خانه خدا شکست.


وی با اشاره به نقش جهاد در عزت بخشی مسلمین در صدر اسلام تصریح کرد: اگر مجاهدت ها و جانبازی های صدر اسلام نبود مسلمانان در برابر کفار پیروز نیم شدند. از زمانی که پیامبر (ص) اعلام رسالت کرد، جهاد نیز همزمان با دعوت پیامبر(ص) داده شد و خداوند فرمان داد که پیامبر دعوت خدو را از نزدیکانش آغاز کند و ایشان در این دعوت آنقدر سختی کشید که فرمود هیچ پیامبری به اندازه من در راه رسالتش صدمه نخورده است.


حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با اشاره به واقعه جنگ احد یادآور شد: در این جنگ عموی گرامی پیامبر(ص) حمزه سید الشهداء به شهادت رسید و سینه اش را شکافتند و جگرش را از سینه بیرون آوردند و به دندان کشیدند. این حرکت زشت در جنگ اتفاق افتاد اما این را با آن چه در سوریه امروز اتفاق افتاده است مقایسه کنید. یک نفر از همین ها که ادعای اسلام می کند و به دروغ خود را مسلمان می خواند قلب یک مسلمان سوری را که کشته شده بیرون آورده و به دندان می کشد آیا اینها وارثان همان هایی که مقابل پیامبر قرار گرفتند، نیستند؟ و بدتر از آن قبر حجر بن عدی صحابی پیامبر(ص) و شخصیتی که سال های سال در خدمت پیامبر و امیر المومنین(ع) بود را بعد از ۱۴۰۰ سال این شهید که سر بر بدن نداشت را نبش قبر کردند و جنازه پاکش را بیرون کشیدند این چه حرکتی و کاری است. مسلمانان هوشیار باشند همین ها خودشان رسماً اعلام کردند اگر روزی قدرت پیدا کنند همین عمل را با حرم امیرالمومنین(ع) خواهند کرد این کارها کجا با تعالیم عالیه اسلام سازگار است که آنها خود را مدعی اسلام می دانند.


وی تاکید کرد: سوریه کشور اسلامی است اما تنها کشوری است که در مقابل اسرائیل جنایتکار ایستاد و به او نه گفت و روابط سیاسی و تجاری با اسرائیل غاصب برقرار نکرد. حمایت ایران از سوریه به خاطر این است که این کشور در خط مقدم مقاومت است و هدف دشمنان این است که این خط مقدم را بشکنند اگر آنها بر این خواسته شیطانی شان موفق شوند حکومت سوریه را ساقط کنند و این سنگر را تصاحب کنند یقیناً نوبت بعدی کشور عراق است و البته آنها از مکر الهی غافلند و بدانید که اراده خداوند پیشت مجاهدین بزرگ است.


رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: آنچه که جهان اسلام را در مقابل اسرائیل ذلیل کرده است فراموش کردن امر جهاد است. شما ببینید امروز منابع و ثروت کشورهای اسلامی کجا مصرف می شود. مجاهدان راه خدا می داند که جهانی در پس این جهان وجود دارد و قطعاً مجاهد در پیشگاه الهی ماجور است. در کشور ما مخصوصاً نسل جوان ما آماده و منتظرند و در آرزوی شهادت هستند همین ها بودن که ما را در جنگ تحمیلی پیروز کردند ملتی که تن به ذلت و خواری دهد هرگز موفق نمی شود.


وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم در سایه قرآن و قانون اساسی اسلام روز به روز تعالی و ترقی مسلمین بیشتر شود و با یادگیری و قرائت و فهم قرآن و از همه مهمتر عمل به قرآن رضایت الهی را به دست آوریم.


به گزارش مهر در پایان این مراسم کریم موسوی به ابتهال خوانی پرداخت و استاد یحیی راغب شرقاوی قاری ممتاز کشور مصر نیز به تلاوت آیاتی از قرآن در این مراسم پرداخت.

مطالب مرتبط :
  1. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور
  2. نامزدهای ریاست جمهوری برنامه های قرآنی خود را نیز اعلام کنند/ حماسه در سایه قرآن ممکن است
  3. کتاب «اسلام‌هراسی در غرب» در خبرگزاری مهر رونمایی می شود
  4. چه عاملی باعث گرایش فیلسوف به دینی خاص می‌شود
  5. فراخوان مقاله دومین همایش اعجاز قرآن کریم

پارک علم و فناوری قم

zohur