۶ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دیروز حماس در پاسخ به درخواست سازمان ملل از ساعت ۲ بعد از ظهر با آتش بس موافق کرد ساعت ۲ آمد و رفت، اما صدای بمباران صهیونیستها هنوز در غزه شنیده می شد.


توافق آتش بس درحالی توسط رژیم صهیونیستی شکسته شد که مردم فلسطین برای جشنهای عید فطر و اقامه نماز عید فطر آماده می شدند تا پایان یک ماه روزه داری در شرایط سخت بمباران بی امان رژیم صهیونیستی را جشن بگیرند.مسلمانان در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله بریتانیا، آلمان، سوئیس، فرانسه، اتریش، نیجریه و الجزایر به نشانه همبستگی با مردم مظلوم فلسطین تظاهرات کردند.


دیروز بسیاری از مردم غزه ترجیح دادند که در فضای داخل خانه هایی که هنوز بمباران نشده بمانند اما در این میان تعداد اندکی از آنها به خیابانها رفته و برای استقبال از عید فطر خرید کردند.


ام احمد احمد پس از خرید لباس نو برای پسرش به رسم عید فطر، هنگام خروج از یک فروشگاه گفت که از ابتدا می خواسته جشن عید را لغو کند، اما پس از آن به این نتیجه رسیده است که عید تنها روزی است که کودکان می توانند اندکی شادی کنند، بنابراین تصمیم گرفتیم عید فطر امسال را مثل هرسال جشن بگیریم تا کودکانمان از اندکی از شادی عید بهره مند شوند.یک دستفروش خیابانی با یادآوری عید سالهای گذشته که خانواده اش در معرض تهدیدهای رژیم اسرائیل نبودند و غزه در محاصره اقتصادی قرار نداشت گفت: عید امسال خیابانها زیر بمباران است و من هنوز در خیابان هستم.


خانواده های مسلمان غزه طبق روال هرسال در شرایط عادی در روزهای پایانی ماه رمضان سرگرم خرید لباسهای نو برای کودکان بودند اما امسال این روند کمابیش انجام شده است.


ابوالعطا و خانواده اش که پس از بمباران منطقه شجاعیه در کنار اقوامشان زندگی می کنند با اشاره به این که چندین نفر از اقوام آنها هفته گذشته در جنگ کشته شده اند گفت: ما امسال هیچ شادی و خوشی را احساس نمی کنیم.


بیش از هزار فلسطینی که عمدتا غیر نظامی بودند و کودکان بسیاری در میان آن بوده است طی جنگ ۲۰ روزه غزه شهید شده اند.

مطالب مرتبط :
  1. اهمیت و جایگاه شادی و نشاط از منظر اسلام/ باید حکومت امکان شادی مردم را فراهم آورد
  2. تدوین مجموعه ۱۲ جلدی تربیت مربی فلسفه برای کودکان/ کودکان فیلسوف بالذات هستند
  3. فلسفه برای کودکان بر تفکر انتقادی و خلاق تأکید دارد/ کودکان فیلسوف بالذات هستند
  4. سیستم آموزشی ما کودکان متفکر پرورش نمی‌دهد/ فلسفه برای کودکان راه‌حل مشکل
  5. ماه رمضان فرصت مناسبی برای تبلیغ اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) است

پارک علم و فناوری قم

zohur