۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، رضا معممی مقدم مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در سومین هم اندیشی و نمایشگاه تشکلهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یک شعار نیست بلکه یک راهبرد است، افزود: اگر نبود خط تسبیح اطلاعت از ولی فقیه ما اینجا نبودیم.


وی ادامه داد: در این هم اندیشی، مسؤولان تشکلهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب در ۴ کارگروه رسانه و فناوری، قرآن و سبک زندگی، اولویتهای فرهنگی سال ۹۳ و تهیه و توزیع محصولات فرهنگی شرکت می‌کنند.


معممی مقدم با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاوردهای تشکلهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب، یادآور شد: تلاش شده است مدیرانی که کارهای شما را ندیده اند در نمایشگاه حضور یافته و کارها و پویشهای شما را از نزدیک مشاهده کنند.


مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: طبق پایش انجام شده ما در سراسر کشور با ۹۱ هزار هیئت مذهبی، ۸۱ هزار مداح، ۴ هزار انجمن اسلامی، ۴ هزار کانون فرهنگی و تبلیغی، ۸ هزار تشکل محوری، ۴۰ شورای هیئات مذهبی شهرستانی و ۴۲۰ کانون مداحان سر و کار داریم و در صدد فراهم کردن ملزومات سخت افزاری و نرم افزاری برای آنها هستیم.


در سومین هم اندیشی و نمایشگاه تشکلهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که در روزهای ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) برگزار می‌شود، مسئولان تشکلهای فرهنگی و مسئولان ارشد فرهنگی کشور در این حوزه به بحث و بررسی پیرامون مسائلی همچون تولید و توزیع محصولات فرهنگی، تولید محتوای مناسب در فضای سایبری و مجازی،اقتصاد فرهنگ و رصد موضوعات و اولویت‌های فرهنگی می‌پردازند.

مطالب مرتبط :
  1. تشکلهای دینی مهمترین میدان اجرای فرامین رهبری هستند
  2. مدیریت جهادی در حوزه فعالیتهای قرآنی می تواند تحول ایجاد کند
  3. مدیریت جهادی برای اتصال فرهنگ و اقتصاد ضروری است/ نقش آموزه های دینی در اصلاح اقتصاد کشور
  4. نشست «مدیریت جهادی در قرآن» برگزار شد/ ۲ شرط اساسی تحقق مدیریت جهادی
  5. فعالیت‌های ایرانشناسی با همکاری سازمان فرهنگ در عرصه بین‌الملل کاربردی‌تر می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur