۱۱ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، استاد محمد عبد الوهاب الطنطاوی خضر، داور وقف و ابتدا سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ایران از کشور مصر، پیرامون سطح داوری این دوره از مسابقات و تفاوت آن نسبت به دوره های گذشته و یا مسابقات بین المللی کشورهای دیگر گفت: هیئت داوران سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم از بهترین ها هستند و خروجی آن دقت بالایی که در داوری دارند می باشد.


داور وقف و ابتدا سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم از کشور مصر با اشاره به سطح بالای قراء و حفاظ ایرانی اظهار داشت: قاریان ایرانی از تنوع صوت و طنین بسیار خوبی برخوردار هستند و این ویژگی باعث شده در دنیا و دیگر کشورهای اسلامی مطرح باشند و این نشان می دهد ایران در بحث قرائت جای خود را در دنیا پیدا کرده است.


استاد طنطاوی یکی از دلایل اصلی پیشرفت قراء ایرانی را علاقه و توجه آیت الله خامنه رهبر ایران نسبت به قرآن و داشتن زندگی قرآنی دانست و گفت: آیت الله خامنه ای خود اهل قرآن و قرآن دوست هستند و این خود باعث شده مردم کشور ایران نیز با توجه به این مهم و به تاکیدات معظم له در خصوص قران در کشورشان جامه عمل بپوشانند. آیت الله خامنه علاقه بسیاری به قراء و حفاظ دارند و من از مخافل قرانی که در حضور ایشان تشکیل می شود همواره نهایت لذت را می برم.


داور وقف و ابتدا سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم از کشور مصر با اشاره به اینکه از سال ۲۰۰۱ تا کنون بیش از شش مرتبه به این برای قرائت در محافل و داوری مسابقات قران سفر کرده است گفت: خاطرات خوبی از سفر هایم به ایران دارم چرا که مردم این کشور بسیار مهمان نواز و اهل قرآن هستند. مردم ایران علاقه بسیاری به استماع قران دارند و این در میان قاریان مصری زبانزد است.

مطالب مرتبط :
  1. استعدادیابی قرآنی در حاشیه سی‌و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
  2. علاقه آیت الله خامنه ای به فلسفه از نوجوانی/ شعر برای ایشان تفنن نیست
  3. داوران سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم معرفی شدند
  4. نمایشگاه بزرگ قرآن کریم برگزار می شود
  5. برنامه‌های جنبی شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن اعلام شد

پارک علم و فناوری قم

zohur