۳ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مؤسسه معارف اسلامی امام رضا (ع) در پی چاپ و نشر نخستین نشریه قرآنی ویژه نابینایان با نام «سپیده آفرین» به دلیل استقبال بی نظیر مخاطبان و بهره مندی علاقمندان نابینا به مباحث معارفی و قرآن کریم، این مؤسسه با تشکیل کتابخانه گویا گام موثری در راه خدمت به کم بینایان برداشته است.


با توجه به آمار موجود یک میلیون نفر نابینا و کم بینا در کشور که همگی آنها از هوش و حافظه، بلوغ و استقامت برخوردارند و متأسفانه تاکنون کاری درزمینه های دینی و قرآنی برای آنان انجام نگرفته است و منابع دینی و قرآنی به خط بریل به صورت گویا و صوتی محدود و اندک است، این کتابخانه می توان گام کوچکی در پشتیبانی علمی و معنوی از این قشر از جامعه باشد.


این کتابخانه شامل کتاب های دینی و به صورت صوتی است که برای پیشرفت نابینایان و افزایش سطح تحصیلات و بهره مندی از کتاب های صوتی راه اندازی شده است.


رونمایی از کتاب«تجلی قرآن در نیایش معصومان»


بر اساس این گزارش، کتاب «تجلی قرآن در نیایش معصومان» نوشته «دکتر علی خیاط »استادیار دانشگاه علوم اسلامی رضوی شامگاه چهارشنبه دوم مردادماه در بخش دانشگاهی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن رونمایی شد.


این کتاب توسط انتشارات دانشگاه علوم اسلامی رضوی در تیراژ یک هزار جلد و به قیمت ۱۵هزار تومان منتشر شده است.

مطالب مرتبط :
  1. رونمایی از کتاب«از خدا بپرس» در نمایشگاه قرآن/ بررسی موضوعی ۶۲۳۶ آیه قرآن
  2. اولین نشریه قرآنی ویژه نابینایان عرضه شده است
  3. عرضه ۲۰۰ اثر مکتوب و نرم‌افزاری مرکز فرهنگ و معارف در نمایشگاه قرآن
  4. عرضه نرم افزار دانشنامه مقالات قرآنی در نمایشگاه قرآن
  5. عرضه نرم‌افزار دانشنامه مقالات قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

پارک علم و فناوری قم

zohur