۲۱ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمد‌هادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به توزیع اوراق وقف جمعی در استان فارس گفت: وقف جمعی به این معناست که پول‌های خرد بتواند با هم جمع شده و یک کار خیر بزرگ انجام شود.


وی با بیان اینکه مهم‌ترین مرحله‌ای که مردم رغبت دارند وارد چنین کارهای خیری شوند، عرصه سلامت است، به ساخت بیمارستان درمان سرطان جنوب کشور از محل اوراق وقف جمعی در شیراز اشاره کرد و افزود: به‌دلیل بار بزرگی که سرطان به دوش مردم می‌گذارد با اولویت‌ترین کار همین است که با پژوهش و نظرسنجی‌هایی که صورت گرفت ۷۰ درصد مردم با این کار موافق بودند. محل فیزیکی احداث این بیمارستان با موافقت تیم پیوند اعضا، در کنار بیمارستان پیوند اعضا در شهرک صدراست.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه اوراق وقف جمعی از طریق بانک ملی توزیع می‌شود، گفت: قبل از این اوراق، قبضهای وقف جمعی تهیه شده است که به‌ زودی این اوراق میان معتمدان شهرستان‌های مختلف فارس توزیع و از طریق آنان در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) و ایام قدر و نمازهای یومیه ‌میان مردم توزیع می‌شود. سقف اعتباری اوراق وقف جمعی با تصویب دولت و مجلس، ۲۰۰ میلیارد تومان است که هر کسی بر اساس توان خود می‌تواند در این طرح خیر شرکت کند.

 
همراهی ۲۷ هزار پرسنل وزارت بهداشت در طرح


ایمانیه با بیان اینکه در استان فارس ۲۷ هزار پرسنل وزارت بهداشت هستند که در این نهضت خیر مشارکت می‌کنند، افزود: این بیمارستان با تعرفه دولتی فعالیت می‌کند که همین خود بزرگترین خیریه محسوب می‌شود. از میان کسانی‌ که اوراق وقف مشارکتی را خریداری می‌کنند، قرعه‌کشی می‌شود و جوایز معنوی چون سفرهای زیارتی به آنان اهدا می‌شود.


 فعالیت بیمارستان به صورت هیئت امنایی


وی با یادآوری اینکه این بیمارستان به‌صورت هیئت امنایی فعالیت می‌کند، گفت: هیئت امنای این بیمارستان شامل مدیرکل اوقاف فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بنیاد پیوند اعضا، رئیس مجمع خیرین تأمین سلامت فارس، استاندار فارس، رئیس دادگستری فارس و غیره است.


ایمانیه در پایان سخنانش با بیان اینکه این بیمارستان ۵۰۰ تخته است، گفت: در برآورد هزینه احداث این بیمارستان، ۱۰۰ میلیارد هزینه ساخت و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز هزینه تجهیزات این بیمارستان است

مطالب مرتبط :
  1. «رقبه» به ساخت بیمارستان وقفی سرطان در شهرری اختصاص یافت
  2. ضرورت وقف دسته‌جمعی در حوزه سلامت/ "خیریه" پایه درمان سرطان در دنیاست
  3. آیت‌الله مکارم‌شیرازی ۵۰۰ میلیون ریال اوراق وقف بیمارستان تخصصی سرطان را خرید
  4. فاز دوم فروش اوراق وقف از ماه رمضان آغاز می‌شود
  5. بیمارستانهای فوق تخصصی سرطان وقفی در استانهای تهران و فارس احداث می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur