۶ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، نظر به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و نهادینه شدن تلاش‌های متنوع فرهنگی؛ صبح روز گذشته پنجم خردادماه ، تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت  به امضای دکتر ابوذر ابراهیمی ترکمان و حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر رسید.


ابراهیمی ترکمان در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر  در رابطه با ۳۰۰۰ عنوان کتابهای ترجمه شده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که در ایام حج می تواند در اختیار زائران خارجی قرار گیرد، گفت: کتابهای ترجمه شده بهتر است که در فضای مجازی در دسترس قرار بگیرد تا همه بتوانند از آن بهره بگیرند زیرا هدف از ترجمه این کتابها ایجاد تأثیر است.


رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به تفاهم نامه های همکاری سازمان با مراکز فرهنگی دیگر گفت: در کارگروه فرهنگی که تشکیل داده ایم با  ۴۳ دستگاه فرهنگی که فعالیتشان قابلیت عرضه در سطح بین الملل را دارد به توافق رسیده ایم و نتایج آن را در خارج از کشور مشاهده خواهیم کرد. ما به دنبال آن هستیم که با هم افزایی توان فرهنگی داخل کشور ، اقتدار فرهنگی نظام در خارج از مرزها را افزایش دهیم.


حجت الاسلام قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ضمن استقبال از سخنان ابراهیمی ترکمان  در رابطه با عرضه کتاب های ترجمه شده گفت: در حوزه ترجمه و خوب عرضه نشدن کتاب ها با شما موافق هستم. بهتر است که این اطلاعات را تجمیع و انبار نکنیم. باید این کتاب های ارزشمند را درست عرضه کنیم.


وی در خصوص عملکرد جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: در رویکرد نوین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ما شاهد یک حرکت جدید هستیم که در آینده شکوفا شدن این حرکت را مطمئنا خواهیم دید.


نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با اشاره به گستره حضور رایزنان فرهنگی گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دلیل نمایندگی های فرهنگی که در کشورهای مختلف دارد، می تواند در زمینه همکاری های بین المللی اطلاعات بیشتر و بهتری را در اختیار ما قرار دهد.


در پایان این دیدار تفاهم نامه مشترک همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت  به امضا رسید.


فعالیت مشترک   تبلیغی ـ فرهنگی در ایام حج، عمره، عتبات عالیات و زائران خارجی اماکن متبرکه ایران، ایجاد ارتباط مستمر و پایدار فرهنگی با زایران  نخبه بیت‌الله الحرام و دیگر اماکن زیارتی، مشارکت و همکاری در برنامه‌ریزی و اجرای نشست‌ها، همایش‌ها و کنفرانس‌های مشترک (بویژه همایش حجاج ایرانی مقیم خارج از کشور و زنان) ، درحوزه نمایندگیهای فرهنگی خارج از کشور و همچنین همکاری و مشارکت در ترجمه، تألیف، چاپ کتب، مقالات،  نشریات از جمله رئوس تفاهم نامه همکاری مشترک حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

مطالب مرتبط :
  1. رشد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ترجمه معکوس قابل مشاهده است
  2. حضور فعال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه کتاب تهران
  3. رونمایی از کتاب «زندگی به سبک روح الله» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  4. کمترین بودجه و هزینه در اختیار برنامه سازان قرآنی قرار می گیرد/ موفقیت یک شبکه جهانی در ارائه محتوای اسلامی
  5. نهمین شماره "بیداری اسلامی" منتشر شد/ مروری بر چند خبر از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

پارک علم و فناوری قم

zohur