۱۷ دی ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مهران رجبی کارشناس ارشد گرافیک و بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به جایگاه وقف در جامعه آن را توشه ماندگار انسان های واقف و خیر در تمام دوران های تاریخی دانست و گفت: وقف تنها مالی است که برای صاحب آن تا پایان عمر و پس از مرگش باقی خواهد ماند.


وی افزود: همانطور که در صدا و سیما ، تیزرهایی برای تبلیغ چیپس و پفک در نظر گرفته می شود، باید برنامه ها و تیزرهای چندثانیه ای برای موضوع وقف در نظر گرفته شود.


بازیگر نقش روحانی در فیلم سینمایی “زیر نور ماه”به مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه پیشنهاد کرد: مسئولان می توانند از محل درآمد موقوفات، هزینه ای را برای تبلیغ وقف در نظر بگیرند.


رجبی با بیان این مطلب که بهترین تبلیغات در عرصه وقف، خود واقفان هستند اظهار کرد: با تولید و پخش برنامه های مفید و تأثیرگذار در صدا و سیما، می توان مردم را با آثار و برکات مثبت وقف آشنا کرد. مهم ترین کارکرد وقف، گسترش مهر و محبت و نوع دوستی در میان انسان های یک جامعه است.


این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه باید نسبت به اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولان این سازمان، اطلاع رسانی های بیشتری داشته باشد عنوان کرد: باید مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه، از محل درآمد اوقاف هزینه ای را برای گسترش و نهادینه کردن وقف اختصاص دهند. همچنین باید اموال موقوفات، منطبق با نیازهای روز جامعه مدیریت و جهت دهی شود.


وی به ثروتمندان و افراد مرفه جامعه توصیه کرد که اگر از اثرات و فواید مثبت وقف اطلاعی ندارند، از واقفان و خیران در این زمینه کسب اطلاع کنند، چرا که در غیر این صورت، بزرگترین و عظیم ترین ثواب اخروی و دنیایی را از دست خواهند داد.


مهران رجبی که بازی در مجموعه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی چون “بچه های مدرسه همت” ، “کودک و سرباز” ، “زیر نور ماه”، ” دو فرشته” را در کارنامه دارد، بسیار علاقه مند به وقف است و در نظر دارد سرمایه ای که در دست دارد، برای سفرهای زیارتی و سیاحتی برای مشهد مقدس وقف کند.

 

مطالب مرتبط :
  1. وقف می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند/ تقسیم ثروت و سرمایه از آثار وقف
  2. دین می تواند مقوم و ضامن اجرای اخلاق در جامعه باشد/ عوامل مؤثر در طرح نظریه اخلاق
  3. تبلیغ محتواهای دینی باید با توجه به زمان صورت گیرد/ تبلیغ باید مسبوق به پژوهش باشد
  4. آزاداندیشی می تواند جامعه را به شرایط ایده‌آل نزدیک کند/ آزاداندیشی خطاب به همه اجزای جامعه است
  5. ترویج فرهنگ وقف در جامعه بر دوش روحانیت است/ با احیای وقف فاصله طبقاتی اقشار جامعه پر می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur