۱۶ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر اساس فرهنگ قرآن و عترت شکل گرفته تأکید کرد: یکی از مزایای نسبی انقلاب اسلامی که باید بر آن تکیه کرد توسعه فرهنگ قرآنی است و یکی از آرزوهای فعالین قرآنی در زمینه توسعه فرهنگ قرآنی انسجام این گونه فعالیت‌ها بوده که شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی توانسته این انسجام را برقرار کند.


وی گفت: بودجه‌هایی که در زمینه قرآن هزینه می شود با نظارت و اشراف شورای توسعه فرهنگ قرآنی اختصاص خواهد یافت که این موضوع می تواند به وحدت رویه و تخصصی‌تر شدت فعالیتهای تشکلات قرآنی کمک کند.


وی ادامه داد: در زمینه حفظ و آموزش قرآن اعم از آموزش روخوانی، روانخوانی و مفهوم در زمینه تفسیر پژوهشهای قرآنی، هنرهای قرآنی، فعالیت در حوزه جغرافیایی ایران و بین‌المللی کمیته‌های مختلفی شکل گرفته که این فعالیت‌ها را سامان‌ بخشی می‌کند تا انشاءالله شاهد رشد چشمگیری در فعالیت‌های قرآنی و حوزه‌ تأثیراتش باشیم.

 

مطالب مرتبط :
  1. مدیریت جهادی در حوزه فعالیتهای قرآنی می تواند تحول ایجاد کند
  2. نشست آسیب‌شناسی فعالیتهای قرآنی دانشگاهها برگزار شد
  3. قالیباف: نگاه جامع برای زیست مؤمنانه مبتنی بر فرهنگ قرآنی وجود ندارد/ مسجدجامعی: تهران به پایگاه فعالیتهای قرآنی تبدیل می‌شود
  4. مهمترین هدف جمهوری اسلامی ترویج سبک زندگی قرآنی است/ مجموعه فعالیتهای قرآنی از انسجام برخوردار باشد
  5. سریالهای تلویزیونی فقط در مراسم ختم از قرآن استفاده می کنند/ حساسیت به فعالیتهای قرآنی زیاد شود

پارک علم و فناوری قم

zohur