۱۳ آبان ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمد کاظم موسوی متقی مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف اظهار کرد: طرح ملی حفظ قرآن کریم براساس مطالبه مقام معظم رهبری در سال ۹۰ در دیدار با جامعه قرآنی در راستای تربیت ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفرحافظ قرآن، برای دومین سال از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور برگزار می شود.


مسئول کمیته طرح ملی تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف افزود: در سال ۹۱ و در مرحله اول طرح تربیت حافظان، سهمیه ۲۳۸ هزار نفری را در کل کشور در ۳ گروه سنی ۷ تا ۱۲ سال حفظ جز ۳۰ ، ۱۳ تا ۱۸ سال حفظ جزء های ۱ و ۳۰ و ۱۹ سال به بالا حفظ جزء های ۳۰ ، ۱ و ۲ پیش بینی شد.


حجت الاسلام  موسوی تصریح کرد: در سال ۹۲ با افزایش ۱۷ درصدی سهمیه نسبت به سال قبل تربیت ۲۸۰ هزار حافظ مبنا قرار گرفت و برای سال های آتی نیز هر ساله به این صورت سهمیه را افزایش خواهیم داد تا در نهایت به عدد یک میلیون نفر نائل گردیم.


وی اضافه کرد: از سهمیه پیش بینی شده برای سال ۹۲ تاکنون ۲۶۷ هزار نفر در سراسر کشور ثبت نام کرده اند که معادل ۹۵ درصد سهمیه در نظر گرفته شده است.


حجت الاسلام موسوی با اعلام اینکه ۷ آبان ماه استان های اصفهان و قم بطور کامل سهمیه پیش بینی شده خود را در این طرح تکمیل نمود، گفت: تاکنون ۱۸ استان کشور بطور کامل سهمیه در نظر گرفته شده برای سال ۹۲ خود را در این طرح تکمیل کرده اند و از ۲۸۶ شهرستان مجری این طرح نیز تاکنون حدود ۲۰۰ شهرستان معادل ۷۰ درصد موفق به تکمیل سهمیه شده اند.


مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن اضافه کرد: ۸۶ شهرستان باقی مانده کشور در این طرح نیز تا کنون حداقل ۵۰ درصد سهمیه خود را تکمیل کرده اند و البته اکثر آنان نیز تا ۹۰درصد موفق به این مهم شده اند.


وی با اعلام اینکه از ۲۶۷ هزار نفر ثبت نام کرده در طرح ملی حفظ قرآن سال ۹۲ ، ۱۱۵ هزار نفر برادر و ۱۵۲ هزار نفر خواهر هستند، تصریح کرد: از این تعداد؛ ۱۰۰ هزار نفر در رده سنی ۷ تا ۱۲ سال، ۵۰ هزار نفر ۱۳ تا ۱۸ سال، ۷۰ هزار نفر ۱۹ سال به بالا و مابقی در حفظ موضوعی ثبت نام کرده اند.


حجت الاسلام موسوی ادامه داد: هدف گذاری سال ۹۲ در طرح حفظ مجازی قرآن برای افرادی که قادر به حضور در کلاس های حضوری در این طرح نیستند، ۱۰ هزار نفر است که تاکنون ۷ هزار نفر در آن ثبت نام کرده اند.


وی در پایان با اشاره به تاسیس مرکز آموزش مربی حفظ از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در شهر مقدس قم بمنظور تربیت نیروی ماهر و مربی خبره حفظ قرآن در سال گذشته، خاطر نشان کرد: ۴ دوره تربیت مربی در مهرماه با حضور ۱۵۰ نفر خواهر از سراسر کشور برگزار شد که ۱۳۵ نفر در آزمون نهایی دوره قبول شدند و ۱۵ نفر از آنان باید مجدد در آزمون نهایی شرکت کنند.


تعداد ثبت نام شدگان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف ، ۱۲ آبانماه ، ۱۶ ماه پس از شروع طرح، از مرز ۵۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

مطالب مرتبط :
  1. ۲۰۰ هزار نفر تاکنون در طرح تربیت حافظان قرآن سال ۹۲ ثبت نام کرده اند
  2. ثبت نام بیش از ۷۵ هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم
  3. اعزام ۵۰ هزار مبلغ به سراسر کشور در ماه رمضان/ تفسیر قرآن محور برنامه‌ها
  4. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  5. دعای عرفه در بیش از ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور طنین انداز می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur