۲ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، ثبت‌نام در ششمین دوره مسابقه تفسیر قرآن «نورالهدی» در دو رشته تفسیر یک و سه جزء قرآن کریم از آبان‌ماه سال جاری آغاز شد که به دلیل استقبال علاقه مندان از این مسابقه مهلت ثبت‌نام در مسابقات تفسیر قرآن تا ۱۰ آذر‌ماه تمدید شد.


در زمان تعیین شده ۱۳ هزار و ۱۰۹ نفر از طریق سایت سازمان دارالقرآن اقدام به ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۲۶ نفر را بانوان و ۲ هزار و ۶۸۳ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند. همچنین، یازده هزار و ۵۲۹ نفر در بخش تفسیر یک جزء و یک‌هزار و ۵۸۰ نفر در بخش تفسیر سه جزء یعنی جزءهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ قرآن ثبت‌نام کرده‌اند.


بنابر این گزارش، استان‌های مازندران، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، فارس بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان را در ششمین دوره مسابقات تفسیر «نورالهدی» به خود اختصاص داده‌اند.


سؤالات آزمون ششمین دوره مسابقات «نورالهدی» به صورت کتبی و از کتاب «تفسیر نمونه» آیت‌الله مکارم شیرازی در نظر گرفته شده است و شرکت‌کنندگان باید ۷۰ درصد نمره را کسب کنند تا موفق به اخذ گواهینامه از سوی سازمان دارالقرآن شوند.


آزمون تفسیر قرآن «نورالهدی» به همت سازمان دارالقرآن و سازمان تبلیغات اسلامی جمعه ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۲ در ۱۸۰ مرکز استانی و شهرستانی کشور برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود
  2. سی و ششمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل استان تهران برگزار می شود
  3. زمانبندی برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد
  4. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  5. مسابقات تخصصی مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur