۳۰ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، علی متقیان، دبیر ششمین کنگره پیشگامان پیشرفت، با اعلام خبر برگزاری این کنگره در ۱۳ آذرماه سال جاری در دانشگاه شهید بهشتی، اظهار داشت: پیرو برگزاری موفق و استقبال چشمگیر دانشجویان، دانش‌آموختگان و نخبگان جوان حوزه و دانشگاه از پنج دوره قبل کنگره پیشگامان پیشرفت، ششمین دوره این کنگره با موضوع “پیشرفت ایران؛ گذشته وحال”  برگزار می‌شود.


وی ادامه داد: موضوع این کنگره منطبق با موضوع کنفرانس چهارم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دستور کار اندیشکده‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، تعیین شده است که انتظار داریم  جوانان نخبه و دانشجویان فرهیخته جوان کشور با مشارکت گسترده در این کنگره، دیدگاه‌ها و نظارت خود را در این خصوص مطرح کنند.


دبیر ششمین کنگره پیشگامان پیشرفت با اشاره به اینکه مقالات ارائه شده در کنگره‌های پیشین در اختیار اندیشکده های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای بهره‌گیری و استفاده قرار داده شده است، اظهار داشت: حضور گسترده نخبگان و فرهیختگان جوان برای ورود به مباحث مربوط به پیشرفت کشور ، می‌تواند زمینه را برای بیان نظرات و بهره‌گیری از این نظرات در جریان تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت فراهم نماید.


مسئول دفتر ارتباطات و گفتمان سازی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در ادامه از طلاب حوزه های علمیه و دانشجویان ، بویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی خواست با ورود محورها و مباحث مربوط به پیشرفت ایران در گذشته و حال در تحقیقات و پژوهش های درسی خود، گفتمان پیشرفت در مباحث علمی را گسترش داده و در ایجاد فضای گفتمانی صحیح پیرامون پیشرفت کشور مساعدت نمایند .


دبیر ششمین کنگره پیشگامان پیشرفت با ذکر عناوین محورهای کنگره ششم ادامه داد : در این کنگره از علاقمندان پیشرفت دعوت شده است  در جهت سیاست ها و اهداف اندیشکده های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به واکاوی مباحثی مانند : فرهنگ و معنویت در گذشته و حال – اقتصاد ایران در گذشته و حال – پیشرفت  اجتماعی ایران در گذشته و حال –  نظام سلامت ایران در گذشته و حال – علم و فناوری در گذشته و حال – نظام های سیاسی ایران در گذشته و حال – جغرافیای ایران در گذشته و حال بپردازند.


وی ادامه داد  با توجه به اینکه جوانان دانشجوی امروز به یقین مدیران فردای جامعه اسلامی خواهند بود ، مشارکت آنان در تدوین برنامه های آتی و بهره­مندی از افکار و اندیشه های جوانان در تدوین برنامه های پیشرفت، از اهمیت بیشتری برخوردار است.


دبیر ششمین کنگره پیشگامان پیشرفت از علاقمندان به شرکت در این کنگره به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاههای سراسر کشور درخواست کرد، برای اطلاع از اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به ششمین کنگره پیشگامان پیشرفت به فراخوان ششمین کنگره پیشگامان پیشرفت در وبگاه www.kpip.ir مراجعه نمایند.

مطالب مرتبط :
  1. امکان ارائه الگوی بومی پیشرفت (ضرورتها و الزامات نظری) بررسی می شود
  2. «الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت علم و فناوری» بررسی می شود
  3. فراخوان مقالات سومین همایش الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
  4. اخلاق در الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت بررسی می شود
  5. رونمایی کتاب بیانات مقام معظم رهبری پیرامون الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت

پارک علم و فناوری قم

zohur