۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین میرمجید سیدقریشی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها ضمن بیان این خبر گفت: نشر و گسترش اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری در میان جوانان به ویژه دانشگاهین ارجمند، همواره از مطالبات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری مدظله بوده و جشنواره  حکمت مطهر گامی در راستای تحقق آشنایی و انس بیشتر دانشگاهیان با شخصیت و آثار و افکار استاد شهید مرتضی مطهری می باشد.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه معمولاً برگزاری اختتامیه جشنوار‌ه‌ها به معنای تعطیلی(هرچند  موقت) جشنواره‌ها هست و با عنایت به لزوم انس همیشگی دانشگاهیان عزیز با آثار و اندیشه های استاد شهید مرتضی مطهری و همچنین با توجه به کمبود بودجه فرهنگی، در برنامه‌ریزی هشتمین و نهمین جشنواره حکمت مطهر موضوع برگزاری اختتامیه منتفی گردیده و بر این اساس  جشنواره تا پایان سال تحصیلی یعنی حدود نیمه خرداد بدون وقفه ادامه پیدا خواهد.


معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها افزود: تاکنون نزدیک به ۳۰ هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در این جشنواره شرکت کردند که این آمار در حال افزایش است.


حجت الاسلام قریشی تأکید کرد: ششمین دوره مسابقه کتاب ماه مطهر براساس کتاب سیری در نهج‌البلاغه استاد شهید مرتضی مطهری همزمان با اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد و با عنایت به همزمانی این ایام با سالروز میلاد باسعادت امیرمؤمنان(ع) طراحی شده و تا نیمه خردادماه ادامه دارد.


وی عنوان کرد: دانشگاهیان می توانند اطلاعات تکمیلی درباره برندگان را از پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره به آدرس www.hekmatmotahar.com دریافت کنند.

مطالب مرتبط :
  1. ثبت نام ۱۰ هزار نفر در جشنواره ملی ملکوت/ مهلت شرکت تا پایان دیماه
  2. برگزاری اختتامیه جشنواره ملکوت/ این جشنواره دریچه ای به آستانه عظیم تری باز می کند
  3. جشنواره الکترونیکی پیشوای مرتضی برگزار می‌شود/ مستند زندگی شهید مطهری آماده پخش است
  4. دومین همایش تجلیل از چهره های ماندگار تبلیغ برگزار شد/ برگزاری همایش حکمت مطهر
  5. همایش معرفی سیره اخلاقی ـ عرفانی علامه طباطبایی برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur