۲۲ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، ولی یاراحمدی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن بیان این خبر گفت: در این آزمون، ۴۵۲ خواهر و ۲۶۹ برادر حافظ قرآن کریم که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شده اند، شرکت خواهند کرد که آزمون خواهران از ۲۵ تا ۲۹ مردادماه به مدت ۵ روز و آزمون برادران از یکم تا ۳ شهریورماه به مدت سه روز برگزار خواهد شد.


وی با بیان اینکه داوطلبان شرکت در این آزمون، حافظان قرآنی هستند که در حین ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، گزینه حافظان قرآنی را انتخاب کرده اند، افزود: ۱۲ داور خواهر و ۱۲ داور برادر این آزمون را ارزیابی خواهند کرد و برای هر داوطلب ۱۰ سؤال شفاهی (از هرجزء قرآن سه سؤال) مطرح خواهد شد و در هر سوال داوطلب باید ۱۰ سطر از قرآن را تلاوت کند.


یاراحمدی ادامه داد: این آزمون در مجموع دارای ۳۰۰ نمره است که ۲۰۰ نمره آن به حسن حفظ اختصاص دارد و ۱۰۰ نمره آن به صحت قرائت شامل تجوید، وقف و ابتدا و صوت و لحن اختصاص پیدا می کند که هر داوطلب برای قبولی باید حداقل ۱۶۰ نمره از حسن حفظ و ۷۰ نمره از صحت قرائت کسب کند.


وی با بیان اینکه این آزمون برای نخستین بار در ساختمان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف برگزار می شود، افزود: آزمون اعطای مدرک تحصیلی در دو نوبت صبح از ساعت ۸ تا ۱۲ و عصر از ساعت ۱۳ تا ۱۸ در ساختمان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف به نشانی تهران، خیابان خارک، خیابان شهید هاشمی‌فر، ساختمان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود و دربهای این مرکز پیش از ساعت ۸ باز نخواهد شد.


یاراحمدی افزود: در هر نوبت صبح و عصر ۵۰ نفر از داوطلبان آزمون خواهند داد و زمان آزمون برای داوطلبان قابل تغییر نیست. اعلام نتایج این آزمون از سوی سازمان سنجش و ارائه مدرک از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا می شود و سازمان اوقاف تنها مجری برگزاری آزمون است و داوطلبان پس از آزمون نتایج را از سازمان سنجش پیگیری نمایند.


وی در پایان سخنانش تصریح کرد: داوطلبان شرکت در این آزمون در روز برگزاری علاوه برکارت ورود به جلسه آزمون، کارت ملی یا شناسنامه عکس دار همراه داشته باشند.

مطالب مرتبط :
  1. آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن فردا برگزار می شود/ اعلام نتایج اولیه آخر مرداد
  2. آغاز ثبت‌نام طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن
  3. ثبت نام بیش از ۷۵ هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم
  4. مرحله کشوری آزمون رشته مفاهیم قرآن برگزار شد
  5. مرحله کشوری آزمون رشته مفاهیم قرآن برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur