۱۵ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام حسینی معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گقت: سی و ششمین دوره مسابقات حفظ ، قرائت و ترتیل قرآن کریم مرحله شهرستانی از ۱۶ مهرماه لغایت ۲۲ مهرماه به مدت یک هفته برگزار می شود.


وی افزود: این مسابقات در دومقطع سنی شکوفه ها( زیر ۱۶ سال) و بزرگسالان (بالای ۱۶ سال) در دو گروه خواهران و برادران در ۱۴ حوزه امتحانی با یکدیگر به رقابت می پردازند.


حسینی تصریح کرد: سی و ششمین دوره مسابقات حفظ قرائت و ترتیل قرآن کریم در رشته های حفظ یک جزء، ۵/۲ جزء ، ۵ جزء ،۱۰ جزء، ۲۰جزء و حفظ کل برگزار می شود.


معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اضافه کرد: سی و و ششمین دوره مسابقات حفظ قرائت و ترتیل قرآن کریم در رشته های حفظ یک جزء، ۵/۲ جزء ، ۵ جزء ، ۱۰ جزء، ۲۰جزء و حفظ کل ویژه شکوفه ها و بزرگسالان نیز در رشته های ۱۰ جزء، ۲۰جزء و حفظ کل با یکدیگر با رقابت خواند پرداخت.


وی گفت: در سی و ششمین دوره مسابقات حفظ قرائت و ترتیل قرآن کریم بیش از ۳ هزار نفر از منتخبین مرحله مقدماتی حضور دارند که این تعداد، از بین ۲۰۰ هزار نفر انتخاب شده اند که پس از کسب حد نصاب نمره در مرحله شهرستانی به مرحله استانی را می یابند.


معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با اشاره به زمان و مکان برگزار مسابقات اضافه کرد: این مسابقات در صبح و بعد از ظهر در آستان مقدس امامزاده سید جعفر(ع) پیشوا، امامزاده زید(ع)، دارالقرآن امامزاده عقیل(ع) اسلامشهر، امامزاده معصوم(ع)،امامزاده اسماعیل(ع)، امامزاده حمیده خاتون(س)، امامزاده سید ناصرالدین (ع) ، امامزاده اهل بن علی(ع)، امامزاده صالح(ع) ، دارالقرآن رباط کریم ، مسجد جامع دماوند، بی بی شهربانو(س) شهرری ، مسجد جامع ولیعصر(عج) ، حسینیه جراح تهرانی حصارک، مسجد امام رضا(ع) شهر قدس، امامزاده حسن(ع) رباط کریم و امامزاده شمس الدین محمد(ع) فیروز کوه برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. زمانبندی برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد
  2. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  3. قاری و حافظ ایرانی بر سکوی نخست سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایستادند
  4. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  5. کشف برترین استعدادهای قرآنی در مسابقات قرآن کشوری حاصل می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur