۷ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


حجت الاسلام والمسلمین سعید محمدی کارشناس حوزه مسجد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تاکید مقام معظم رهبری به جهت گیری مسلمانان در خصوص آتش زدن مسجد الاقصی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب به درستی راه صحیح نجات مسلمانان را که همان استکبارستیزی و مبارزه با صهیونیست جهانی است را نشان می دهند.


وی افزود: آتش زدن مسجد الاقصی توسط صهیونیستها بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمن واقعی مسلمانان را به آنها نشان می دهد و در خصوص وحدت آنها در برابر این دشمن منحوس هشدار می دهد.


این کارشناس حوزه مسجد وحدت مسلمانان در برابر زیاده خواهی صهیونیستها را راه آزادی مردم فلسطین دانست و تصریح کرد: مسلمانان نباید سازش با اشغالگران قدس را بپذیرند و تاریخ نشان داده که مسلمانان هرگاه با اسرائیل سازش کرده اند این رژیم وحشی تر شده است.


حجت الاسلام محمدی ادامه داد: بنابراین وحدت مسلمانان در برابر زیاده خواهی رژیم صهیونیستی مانع از موفقیت این رژیم در از بین بردن فرهنگ و تمدن اسلامی خواهد شد و مردم فلسطین را نیز از چنگال صهیونیستهای خونخوار آزاد می کند.


وی به کشتار بی رحمانه صهیونیستها در غزه در ماه های اخیر اشاره و تصریح کرد: صهیونیستهای خونخوار با کشتار مردم غزه و رحم نکردن به کودکان خردسال ماهیت پلید خود را نزد افکار عمومی جهان بیش از پیش آشکار کردند.


این کارشناس حوزه مسجد با انتقاد از سکوت برخی از کشورهای عربی در برابر جنایات صهیونیستها گفت: در حالی که مردم غیر مسلمان به جنایات صهیونیستها اعتراض می کنند متأسفانه برخی از کشورهای عربی منطقه که داعیه دار اسلام هستند در این خصوص سکوت اختیار کردند.


حجت الاسلام محمدی سکوت کشورهای عربی را نشان دهنده وابستگی حکومتهای آنان به صهیونیستها دانست و تصریح کرد: حاکمان عربی منطقه با سکوت خود در برابر جنایات صهیونیست نشان دادند که وامدار این رژیم منحوس هستند و حیات آنها به حمایت از اسرائیل جنایتکار وابسته است.


وی بازسازی مساجد تخریب شده در غزه را بسیار مهم و ضروری قلمداد کرد و گفت: با وجود تخریب مساجد در غزه مردم مقاوم فلسطین با بازسازی این مکانهای مقدس بار دیگر در برابر رژیم اشغالگر قدس ایستادگی خواهند کرد.


این کارشناس حوزه مسجد تسلیح کرانه باختری توسط جامعه اسلامی را ضروری دانست و گفت: مقام معظم رهبری نکته روشنی را در خصوص فلسطین مطرج کردند و نقطه ضعف اسرائیل را به مردم فلسطین نشان دادند.


حجت الاسلام محمدی در پایان سخنانش تصریح کرد: جامعه اسلامی با وحدت و یکپارچه می توانند بار دیگر قدس شریف را آزاد کنند و ارسال سلاح به کرانه باختری در تحقق این آرمان مقدس تأثیرگذار خواهد بود.

مطالب مرتبط :
  1. تخریب مساجد در غزه در امتداد مسجدسوزی ۴۰ سال قبل صهیونیستها قرار دارد
  2. سکوت کشورهای عربی همزمان با حملات صهیونیستها به مساجد در غزه
  3. حضور صهیونیستها در هر فتنه منجر به آتش سوزی مساجد می شود
  4. دروغین بودن شعار حقوق بشر غرب در جنایات غزه آشکار شد
  5. بدون تردید در پشت پرده جنایات داعش دست حمایت جریان استکبار نمایان است

پارک علم و فناوری قم

zohur