۱۹ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب گفت: سند مهندسی فرهنگی از مطالبات مقام معظم رهبری بوده که خوشبختانه شورای عالی انقلاب فرهنگی توانسته این سند جامع را تدوین و سپس تصویب کند. همچنین ستاد اجرایی آن هم تصویب شد، هرچند ممکن است به آن نقدی هم وجود داشته باشد.


وی افزود: برای عملیاتی شدن سند مهندسی فرهنگی کمیسیون فرهنگی مجلس در طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده این موضوع را تبیین کرده و آنرا به صحن علنی مجلس فرستاده که امیدواریم با پیگیری این طرح به نتیجه برسد.


وی همچنین با اشاره به راهبرد کلان ۳ سند مهندسی فرهنگی که به موضوع تشکیل و تحکیم و تعالی خانواده اختصاص داده شده، گفت: بی شک حرکتی که در این مسیر آغاز شده برای مقابله با پیری و سالمندی است که در این جهت باید توجه ویژه ای به مسئله ازدواج در ابعاد مختلف اعم از ازدواجهای آسان، بسترسازی برای ازدواج جوانان، رفع نیازهای آنان در مسیر موالید و دیگر مسائل مربوط به ازدواج داشته باشیم.


رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه باید ازدواج در جوانان به یک انگیزه عملی تبدیل شود، گفت: برای تحقق این امر باید در جامعه بسترسازی شود تا بتوانیم انگیزه ازدواج جوانان را به اقدام عملی تبدیل کنیم.


حجت‌الاسلام سالک در پایان با اشاره به اینکه شناسایی و انتخاب همسر یکی از نکات عملیاتی شدن این امر است، تأکید کرد: این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه زوجهای ما می خواهند بیش از چند دهه در کنار هم زندگی کنند پس باید هم کفو باشند، همانطور که در دین مبین اسلام به آن سفارش شده است. پس باید از تشریفات و تجملات بکاهیم و به اصل ازدواج توجه ویژه ای داشته باشیم.

مطالب مرتبط :
  1. تأمین مطالبات مقام معظم رهبری هدف ماست/ دست همکاری به سوی نخبگان دراز می کنم
  2. توصیه های مقام معظم رهبری در لیالی قدر/ ساعات لیلةالقدر را مغتنم بشمارید
  3. توصیه های مقام معظم رهبری در لیالی قدر/ ساعات لیله القدر را مغتنم بشمارید
  4. رئیس دفتر مقام معظم رهبری از نمایشگاه علمای واقف در مزار شیخان بازدید کرد
  5. روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز امت اسلامى است/ بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با روز قدس

پارک علم و فناوری قم

zohur