۳۰ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، بندر حجار وزیر حج عربستان با بیان این که این کشور بهترین خدمات را برای حجاج فراهم کرده است، اعلام کرد: آبادانی و توسعه حرمین شریفین در صدر اهتمامات ملک عبدالله قرار دارد.


وی با اشاره به دستورات پادشاه عربستان برای ارائه خدمات بهتر به حجاج و زائران بیت الله الحرام و حرم مطهر نبوی (ص) گفت: ملک عبدالله تمام امکانات مالی و انسانی و فناوری را برای فراهم کردن بهترین خدمات در بالاترین سطح فراهم کرده است.


وزیر حج عربستان گفت: مکه مکرمه، مدینه منوره و مشاعر مقدسه در این دوره شاهد طرح‌های عظیمی هستند که سابقه نداشته است. طرحهای بزرگی که در اماکن مقدسه در حال اجراست، با هدف ایجاد راحتی و اطمینان بخشی به حجاج انجام می‌شود.


وی افزود: یکی از دستورات و قوانینی که با این طرحهای توسعه همراه شده است، طرح «راه درست، حج با مجوز» تصمیمی است که بر عدم تکرار حج تا پنج سال از زمان ادای مناسک (هر کس مناسک حج به جا آورد تا پنج سال بعد حق تکرار آن را ندارد) تاکید می‌کند تا فرصت ادای مناسک حج برای همه فراهم شود.


حجار در ادامه سخنانش تصریح کرد: حج بدون مجوز، آثار سوء و منفی دارد و وجهه اسلام و مسلمانان و عربستان را به عنوان کشور مسئول سازماندهی حج مخدوش می‌کند و یکی از آثار سوء آن، مانع تراشی در برابر توان بخشهای دولتی و خصوصی در اجرای مطلوب طرحهایشان است.

مطالب مرتبط :
  1. قانون جدید عربستان مانع ورود مکرر حجاج شد
  2. استراتژی واحد ایران و عربستان بسیاری از مشکلات جهان اسلام را حل و فصل می کند
  3. مفتی عربستان از مسلمانان خواست با داعش مبارزه کنند
  4. انتصاب حجاج بن یوسف از بزرگترین کارهای خبیث عبدالملک بود/ امام سجاد(ع) و عبدالملک مروان
  5. دومین دعای کمیل حجاج ایرانی در کنار حرم نبوی(ص) برگزار شد

پارک علم و فناوری قم

zohur