۱۶ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز ۱۶ شهریورماه در مراسم کلنگ‌زنی احداث مجتمع درمانی، تحقیقاتی و آموزشی رویان در موقوفه آرش تهران اظهار داشت: این پروژه در سایه همدلی و هم افزایی و استفاده از ظرفیتهای دستگاههای مرتبط انجام می شود که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب همواره تاکید کردند که برای پیشرفت کشور نیاز به همدلی، ارتباط با یکدیگر، هم‌افزایی و کمک داریم.


وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) همواره به یک آیه اشاره داشت که در آن خداوند متعال می‌فرماید؛ من یک موعظه برای شما دارم؛ که اگر آن را انجام دهید خیر دنیا و آخرت نصیب شما می شود و آن این است که برای خدا به صورت فردی و جمعی قیام کنید.


حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه با همراهی پژوهشگاه موفق رویان و شهرداری تهران چندی پیش بنا شد که از سرمایه وقف برای خدمت به هموطنان و اقدام افتخارآمیزی که نه تنها ملی بلکه بین‌المللی است، این پروژه انجام شود، تصریح کرد: ایجاد این پروژه بعد از ابلاغ سیاستهای کلی سلامت توسط رهبر معظم انقلاب و در چنین روزی و در این مکان که توسط یک واقف خیراندیش وقف شده است در اختیار پژوهشگاه رویان قرار می گیرد که با ساخت آن  توسط شهرداری تهران خدمات آن برای مردم و مسلمین باشد.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: امیدواریم این مرکز سبب شود این سرمایه‌اوقاف که سالیان طولانی راکد مانده بود به برکت همدلی و در کنار هم به ثمر و نتیجه مثبت برسد. ما آمادگی داریم از سرمایه وقف برای خدمات عام‌المنفعه در حوزه محیط زیست، تحقیق، پژوهش، مسائل دینی و نیازهای امروز جامعه مشارکت کنیم.


حجت الاسلام محمدی به توزیع اوراق وقف نیز اشاره و تصریح کرد: سال گذشته با تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان، اوراق وقف با هدف خروج این سنت حسنه از انحصار خارج شد تا هر فردی با هر سطح درآمد و توان مالی در قالب عقد صلح بتواند، در این امر شرکت کند.


نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف تصریح کرد: در زمان پیامبر (ص) هر صحابه پیامبر با هر سطح و توان مالی یک وقف ثبت می رساند و در این طرح نیز مردم با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می توانند در این وقف مشارکتی که با نیت احداث بیمارستان تخصصی سرطان در تهران و شیراز است، شرکت کنند.


وی در پایان سخنانش گفت: امام خمینی(ره) صدقه را همگانی کرد اما صدقه یکبار مصرف است در حالی که وقف، صدقه جاریه است و نمونه آن این زمینی  است که بعد از سالها که توسط واقف به ثبت رسیده است، هنوز باقی مانده است.

مطالب مرتبط :
  1. محققان ما پیش از اینکه در خدمت حل مسائل جامعه باشند در خدمت افزایش مقاله هستند
  2. رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم: مرکز رشد علوم انسانی مدیریت برگزاری کارگاه های خلاقیت و پژوهش را برعهده بگیرد
  3. طرح آرامش بهاری در ارتقای مسائل دینی و معنوی جوانان نقش مهمی دارد
  4. کتاب «بهداشت روانی با نگرش به منابع اسلامی» نقد و بررسی می شود/ نقش اعتقادات و رفتارهای دینی در بهداشت روانی
  5. زمینه های خرافات دینی در جامعه/ ذهنیت سازی نسبت به مسائل دینی وظیفه اندیشمندان است

پارک علم و فناوری قم

zohur