۲۸ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام ناصر سقای بی ریا با بیان این مطلب که تاکنون پژوهش های قرآنی خوبی درخصوص معانی و مفاهیم قرآن کریم صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص سبک زندگی قرآنی، در این زمینه اقدامات پژوهشی خوبی انجام شده است اما ضرورت دارد در این عرصه اقدامات ترویجی هم صورت گیرد.


وی با بیان این مطلب که باید از حضور فعالان و نخبگان قرآنی در نمایشگاه بین المللی قران کریم حداکثر استفاده صورت گیرد، تصریح کرد: باید از فرصت یکماه حضور پژوهشگران قرانی در این نمایشگاه بهره بگیریم تا بتوانیم به موضوع سبک زندگی قرآنی در راستای تمدن نوین اسلامی به خوبی بپردازیم.


عضو هیات علمیه موسسه آموزش و پژوهش امام خمینی (ره) در ادامه با تاکید بر اینکه باید به سمتی پیش برویم که تمدن نوین اسلامی در دنیا به وجود آید، تاکید کرد: امیدواریم با تلاش مسئولان قرانی در ایران و سایر کشورهای اسلامی در بین ملل اسلامی تمدن نوین اسلامی به زودی کلید بخورد.


وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های دقیق و با هدف قرار دادن افراد مناسب برای تشکیل جلسات مناسب می توان راهکارهای پیاده شدن سبک زندگی قرآنی را به دست آورد، افزود: استفاد بهینه از فرصت حضور نخبگان قران جهان اسلام در نمایشگاه بین المللی قرآن می تواند ما را یک گام در عرصه تحقق سبک زندگی دینی و قرآنی به جلو پیش برود.


حجت الاسلام سقای بی ریا با اشاره به اینکه از گنجینه های منابع پژوهشی در علوم انسانی باید برای به روز کردن جوامع اسلامی بهره گرفته شود، افزود: از طریق قرآن، سنت پیامبر اکرم (ص) و آموزه های اهل بیت باید منابع موردنیاز تحقق سبک زندگی قرآنی استخراج و جمع آوری کرده و راهکارهای ترویج آن در جامعه را به دست آورد.


وی با اشاره به اینکه باید اقدامات دقیق پژوهشی در این عرصه به وجود آید، گفت: باید کتابها، مقالات، فیلم ها، سریال ها، کلیپ های متعددی درخصوص سبک زندگی قرانی تهیه و در جامعه ترویج شود.


عضو هیئت علمی موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی(ره) تاکید کرد: همانطور که غرب در قالب فیلم های سبک زندگی غربی را ترویج می دهد ما نیز باید از طریق منابع قرآنی سبک زندگی قرانی را به صورت دینی در قالب های هنری از جمله فیلم و سریال به افکار عمومی نشان دهیم.

مطالب مرتبط :
  1. مدینه فاضله اسلامی با سبک زندگی قرآنی محقق می‌شود/تجلیل از ۲۰ فعال و خادم قرآن
  2. معارف اسلامی به زبان کودکانه و ساده به کودکان تعلیم داده شود
  3. عرضه نرم افزار دانشنامه مقالات قرآنی در نمایشگاه قرآن
  4. عرضه نرم‌افزار دانشنامه مقالات قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن
  5. توصیه قرآنی قرائتی به نامزدهای ریاست جمهوری/ قرآن را به پا دارید تا وضع اقتصادی درست شود

پارک علم و فناوری قم

zohur