۸ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، طی سخنانی در همایش کارکنان ادارات تحقیق سازمان اوقاف، با بیان اینکه هر عملی را که انسان انجام می دهد خداوند بر آن ناظر است، گفت: موقوفات و نذور در دست ما امانت است و باید در هر حال و موقعیتی نظارت کنیم تا خدای ناکرده حیف و میلی در آن صورت نگیرد.


وی با بیان اینکه اداره تحقیق سازمان اوقاف قوی ترین جایگاه را در سازمان دارد گفت: این اداره باید با قوت و علم و درایت در زمینه موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی، بقاع متبرکه و امامزادگان به وظایف قانونی خود عمل کند.


حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: عمل به وظایف در اداره تحقیق به معنای مچ گیری نیست بلکه تلاش برای کمک کردن به مدیران سازمان در جهت تصحیح وظایف قانونی است.


رئیس سازمان اوقاف افزود: باید ذهنیت متولیان را نسبت به مصوبه هیات وزیران درخصوص شفافیت عملکرد مالی سازمان اوقاف و ثبت این عملکرد در سامانه جامع روشن کرد.


نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف تاکید کرد: طبق قانون سازمان اوقاف و امور خیریه باید در کل کشور برای تمامی موقوفات و بقاع متبرکه در سال ۹۲ مفاصا حساب صادر کند و تدبیر این امر بر عهده اداره تحقیق سازمان است.

 

مطالب مرتبط :
  1. احقاق حقوق و ارتقای بهره وری موقوفات از برنامه های ویژه امسال سازمان اوقاف است
  2. جشن پیوند آسمانی با هدف حمایت از ازدواج آسان در بقاع متبرکه برگزار می شود
  3. راه اندازی مراکز فرهنگی و قرآنی در بقاع متبرکه از اولویتهای اصلی اوقاف در سال جاری است
  4. اوقاف در ارتباط با حفظ کیان موقوفات از هیچ اقدامی فروگذار نمی کند
  5. آمادگی سازمان اوقاف برای برگزاری کنگره بزرگداشت بقاع متبرکه اندونزی

پارک علم و فناوری قم

zohur