۲۵ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی حاتمی، معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهارداشت: در این همایش که به مناسبت پنجاه و دومین سال تاسیس موقوفه علمی البرز فردا ۲۶ مهر در تالار وحدت برگزار می شود، از نخبگان و نفرات برتر علمی با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل خواهد شد.


به گفته معاون اوقافی ، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم ، از چهاردانشمند و پنج مخترع کشور هم تجلیل خواهد شد.


حجت الاسلام حاتمی خاطر نشان کرد: در همایش ملی اهدای جایزه حسن تحصیل که با حضور مسئولان عالی رتبه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پژوهشگران و محققان برگزار خواهد شد ، از ۴۰ دانشجو ، ۵۰ دانش آموز و ۲۰ طلبه ممتاز تحصیلی برگزیده از سراسر کشور تجلیل بعمل می آید.


معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ با سرمایه و همت مرحوم حسینعلی البرز تأسیس گردید و براساس نیت این واقف خیراندیش ، هرساله از محل درآمد و عواید این موقوفه، هدایایی نقدی به دانش آموزان، دانشجویان، طلاب، مخترعان و مبتکران کشور که در رشته های مختلف به کشف یا اختراعی دست یافته یا موجب تسکین آلام بشری و رفاه زندگی انسانی و بالارفتن حیثیت ایرانی در جامعه جهانی گردند، هدایایی اهدا می شود.


وی در پایان سخنانش تصریح کرد: این جایزه همانند جایزه نوبل جهانی است که به جایزه نوبل ایرانی معروف شده است و براساس نیت این واقف خیراندیش برای پنجاه و دومین سال به نخبگان اهدا می گردد.

مطالب مرتبط :
  1. ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی وقفی کشور به وقفیت بازگردانده شد
  2. معاون سازمان اوقاف به اظهارات علیه این سازمان پاسخ داد
  3. همایش سراسری مسئولان و مدیران اوقاف کشور برگزار می شود
  4. سازمان اوقاف از مرضیه حدیدچی دباغ بانوی واقف نیک اندیش تجلیل کرد
  5. سازمان اوقاف هتک حرمت قبور صحابه رسول خدا(ص) را در سوریه محکوم کرد

پارک علم و فناوری قم

zohur