۱۴ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، فرهاد بشیری، نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وقف در جامعه، گفت: وقف دارای حیطه گسترده ای از فعالیتها و اقدامهاست تا جایی که اگر به درستی هدایت شود به بسیاری از نیازها پاسخ می دهد.


وی با اشاره به اینکه وقف در بعد عمومی و در جهت پرکردن خلأهای اجتماعی مانند کارهای عمومی، همیاری، حل مشکلات و برطرف کردن نابسامانی های جامعه کاربرد دارد، افزود: این سنت در طول تاریخ در پیشبرد امور عام‏ المنفعه، بهبود سطح زندگی مسلمانان و به ویژه در گسترش علم و فرهنگ و آموزش علوم و معارف اسلامی نقش بسیار مهمی داشته است.


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه طرح وقف مشارکتی از جمله مصوبه های مجلس است که سازمان اوقاف و امور خیریه کشور متولی اجرای آن است، اظهار کرد: در گام اول اجرای این طرح ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در شهر ری در نظر گرفته شده است که نشان دهنده توجه به نیازهای روز جامعه است.


بشیری ادامه داد: در سالهای اخیر طرحهایی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در امامزادگان سراسر کشور اجرا می شود که دستاوردهای آن محسوس است. این موضوع باعث تبدیل شدن امامزادگان به قطبهای فرهنگی طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.


نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه عمل به نیت واقفان یکی از مواردی است که می تواند در ترویج فرهنگ وقف تأثیرگذار باشد، تصریح کرد: عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این زمینه خوب است اما باید توجه داشت که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد است لذا باید در برخی زمینه ها باید بازنگری صورت گیرد.

مطالب مرتبط :
  1. دستگاه‌های دولتی حمایت خود از ساخت بیمارستان تخصصی سرطان اوقاف را در قالب تسهیل‌گری امور ایفا کنند
  2. طرح آرامش بهاری نشان دهنده فهم دقیق از نیازهای فرهنگی جامعه است/ اخباری کوتاه از سازمان اوقاف
  3. بخشی از مجوزهای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان از اوراق وقفی صادر شد/ نهایت مساعدت را داریم
  4. گردشگری سلامت از ابتدای ساخت بیمارستان موقوفه تخصصی سرطان لحاظ شود
  5. بیمارستان موقوفه تخصصی سرطان به تجهیزات پزشکی پیشرفته مجهز می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur