۲۸ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، موفقیت و خوشبختی در زندگی زناشوئی مستلزم دانستن تفاوت بین زن و مرد است. در این جا قصد داریم به یک تفاوت بین زن و مرد اشاره کنیم و آن این است زنان بر خلاف مردان به همه کارهایی که برایشان انجام می شود چه کوچک و چه بزرگ واکنش یکسانی انجام می دهند، اما مردان بر این باورند که اگر بتوانند کار مهمی انجام دهند مثلا برای همسرشان ماشینی بخرند و یا برای او یک سفر گرانقیمت ترتیب دهند، می توانند او را کاملا تحت تاثیر خود قرار دهند. آنها عقیده دارند که انجام اعمالی جزئی مثل باز کردن در، خریدن گل و یا مورد محبت و درک قرار دادن همسرشان تاثیر چندانی ندارد. آنها فکر می کنند بهتر است به جای صرف وقت برای انجام کارهای ناچیز، تمام انرژی خود را صرف انجام کارهای مهم و بزرگ کنند، اما این حساب و کتاب هیچ گاه درست از آب در نمی آید زیرا قوانین زنان در درجه بندی اهمیت کارها کاملا با آنچه که مردان فکر می کنند، مغایرت دارد.


اگر زن بخواهد به کارهای مرد امتیاز بدهد، برای هر کار محبت آمیز او یک نمره خواهد داد و هیچ اهمیتی ندارد آن کار چقدر بزرگ یا کوچک و ناچیز باشد. مردان فکر می کنند که برای انجام یک کار کوچک یک امتیاز و برای انجام یک کار بزرگ ۳۰ امتیاز کسب خواهند کرد. آنها متوجه نیستند که زنان طور دیگری فکر می کنند و به همین دلیل هم تلاش می کنند یک یا دو کار بزرگ و پر اهمیت انجام دهند. مردان توجه نمی کنند که برای یک زن کارهای کوچک و بی ارزش همان قدر اهمیت دارد که کارهای مهم و بزرگ دارد.


مردان با انجام دادن کارهایی به ظاهر ناچیز و کم اهمیت در نزد همسرشان محبوب تر و عشق و علاقه خود را در زندگی زناشویی بیشترمی کنند. امکانات زیادی وجود دارد که یک مرد می تواند با کمک آنها بدون صرف انرژی زیاد درنزد همسر خود امتیازات خوبی کسب کند، مسئله فقط این است که او انرژی و توجهی را که تا به حال داشته در مسیری دیگر هدایت کند. مرد شخصا می داند چه چیزهایی اهمیت دارند، اما باز هم فکر می کند کارهای کوچک و جزئی که او انجام می دهد در مقایسه با اعمال بزرگ و مهم، بی مقدار هستند.


بعضی از مردها در ابتدای شروع رابطه شان، اهمیت کارهای کوچک و پیش پا افتاده را می دانند، اما خیلی زود آن را فراموش می کنند. قدرتی مرموز و غریزی آنها را وا می دارد که برای نشان دادن توجه به همسرشان دست به کارهای بزرگ و مهم بزنند. به همین دلیل هم آنها جزییاتی را که برای زن در رابطه زناشویی اهمیت دارد نادیده می گیرند.


یک مرد برای اینکه بتواند واقعا همسرش را راضی نگه دارد باید نیازهای او را برای مورد عشق و علاقه قرار گرفتن بشناسد. روش زنانه کسب امتیار یک نیازواقعی انسانی است نه یک حال و هوای زودگذر. زنان برای اینکه واقعیت عشق موجود در رابطه را بپذیرند نیاز به دلایل زیادی دارند. یکی دو کار بزرگ هر قدر هم که پر اهمیت باشند نمی توانند رضایت خاطر زن را جلب کنند.


شاید درک این مطلب برای یک مرد بسیار مشکل باشد. برای درک بهتر این مطلب باید تصور کرد که زنان دارای یک انبار ذخیره عشق هستند، درست مثل یک باک ماشین این انبار باید دائما پر شود و برای پر نگاه داشتن این انبار ذخیره رازی و جود دارد و آن راز انجام کارهای زیاد است. برای کسب امتیازات بیشتر زمانی یک زن احساس می کند مورد عشق و محبت قرار دارد که انبار ذخیره اش کاملا پرباشد. آن وقت است که او می تواند احترام، محبت، علاقه، تایید، پذیرش و عشق بیشتری از خود نشان دهد.


خیلی از رفتارهای مناسب برای ایجاد یک رابطه موفق وجود دارد که هر کس با خلاقیت خود می تواند یک رابطه موفق و پایدار داشته باشد،تاثیراتی که کارهای جزئی و کوچک روی یک زن ایجاد می کنند معجزه آسا هستند. آنها انبار ذخیره زن را دائما پر و لبریز نگه می دارند و امتیازات را برابر می کنند. در نتیجه زمانی که حساب امتیازات بین زوجین برابر شد زن احساس می کند مورد عشق و علاقه و محبت قرار دارد و او هم می تواند بدون هیچ قید و شرطی دوست بدارد.

مطالب مرتبط :
  1. چگونه اعتماد به نفس و بزرگ منشی را در نوجوانان تقویت کنیم
  2. برای حل معضلات زنان عالم باید رویکردی اسلامی اتخاذ کرد
  3. مسلمان باید در روز عید فطر خود را مورد محاسبه قرار دهد/ عید فطر قیامت کوچک است
  4. جهاد نفس؛ ایجاد اعتدال در قوا/ برخورد امام معصوم(ع) با فردی که کارهای خارق‌العاده انجام می‌داد
  5. داوری از نوادگان خواجه نصیرالدین طوسی است/ اردکان یونان کوچک است

پارک علم و فناوری قم

zohur