۲ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مراسم رونمایی کتاب «زینب صرخة أکملت مسیر”با ترجمه فارسی” زینب فریاد فرمند” نوشته آنتون بارا نویسنده معروف مسیحی روز دوشنبه دهم شهریور برگزار می‌شود.


مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بین‌الملل درباره این کتاب گفت: این کتاب در واقع پاسخی است به تحرکات و تحولات منطقه و کشتاری که توسط گروهی تحت عنوان دولت اسلامی نسبت به پیروان سایر ادیان همچون مسیحیان و ایزدی‌ها در حال انجام است. ما می‌خواهیم بگوییم که در نفس موضوع بین اسلام و سایر ادیان اختلافی وجود ندارد و آنچه که دارد اتفاق می‌افتد خارج از حوزه اسلام است.


میرکریمی با بیان اینکه کتاب “زینب صرخة أکملت مسیرة” توسط غلامرضا انصاری به زبان فارسی ترجمه شده است، یادآور شد: ترجمه فارسی این کتاب تا دو ماه آینده وارد بازار کتاب می‌شود. همچنین جزئیات بیشتر در مورد مراسم رونمایی و مدعوینی که در آن حضور خواهند داشت، به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.


وی در بخش دیگری از سخنانش آنتون بارا را یک مسیحی سوری‌الاصل مقیم کشور کویت معرفی کرد و ادامه داد: ایشان در حوزه ادبیات، روزنامه‌نگاری و سردبیری مجلات خبری فعالیت داشته است. بارا تالیفاتی در حوزه‌های گوناگون دارد از جمله حوزه شعر، ادبیات، داستان و روایت که این آثار در کشورهای عربی مثل سوریه و لبنان به چاپ رسیده است  .


میرکریمی افزود: آنتون بارا پیشتر کتابی در مورد امام حسین (ع) نوشته است تحت عنوان “الحسین فی الفکر المسیحی”. این کتاب به زبان‌های متعددی از جمله فارسی ترجمه شده است. با توجه به این که مذهب آقای بارا مسیحیت است این کتاب به نوعی ایشان را به‌عنوان فردی شاخص به دنیا معرفی کرده است. متن عربی و ترجمه این کتاب قبلا در ایران به صورت برگزیده و کامل بدون اجازه مولف به چاپ رسیده بود.


مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بین الملل با تاکید بر این که آنتون بارا در ایران و سایر کشورهای اسلامی چهره ای شناخته شده و شاخص محسوب می‌شود، تصریح کرد: اولین ملاقات ما با آنتون بارا در نمایشگاهی در کشور کویت انجام شد که ایشان خیلی مایل بودند حتما با یک ناشر ایرانی دیدار داشته باشند و همان جا ایشان به ما گفتند که کتاب «الحسین فی الفکر المسیحی» به صورت غیر رسمی بدون اجازه من در ایران چاپ شده و از ما خواستند مقدمات چاپ رسمی این کتاب را در کشور فراهم کنیم.


وی اضافه کرد: ما این کار را پیگیری کردیم و این کتاب را تحت عنوان “امام حسین (ع) در اندیشه مسیحیت” ترجمه و در سال ۸۹ طی یک مراسم رونمایی، منتشر کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مخاطبان هم مواجه شد.


میرکریمی تاکید کرد: آنتون بارا از همان زمان به وجود این کتاب اخیر یعنی کتاب«زینب صرخة أکملت مسیرة» هم اشاره می‌کرد. ایشان در دو سال اخیر متقاعد شده بود که این کتاب هم باید منتشر شود. اصرار آقای بارا بر این بود که این کتاب هم توسط شرکت چاپ و نشر بین‌الملل به چاپ برسد.


وی با بیان این که متن عربی کتاب “زینب صرخة أکملت مسیرة” با تیراژ محدودی به چاپ رسیده، افزود: ترجمه این کتاب مراحل نهایی خود را طی می‌کند و نسخه فارسی آن نیز تحت عنوان «زینب فریاد فرمند» با طرح جلد متمایز با متن عربی تا دو ماه آینده وارد بازار کتاب می‌شود.


میرکریمی در پایان به تفاوتهای میان کتاب “امام حسین (ع) در اندیشه مسیحیت” و کتاب “زینب صرخة أکملت مسیرة” از نظر قالب و محتوا اشاره کرد و اظهار داشت: به گفته خود آقای آنتون بارا ایشان بیش از ۲۵ سال از عمر خود را به صورت تدریجی صرف تالیف کتاب “زینب صرخة أکملت مسیرة” کرده است ودر واقع به نوعی این کتاب حاصل و ثمره عمر ایشان محسوب می‌شود.


 

مطالب مرتبط :
  1. نشست «تحولات منطقه و آینده مناسبات شیعه و سنی» برگزار شد
  2. سه جلد از مجموعه ۱۴ جلدی البیان در نمایشگاه کتاب رونمایی می شود
  3. زینب کبری(س)؛ آئینه‌دار امیرالمؤمنین(ع)/ زینب(س) کسی که نائبة الحسین(ع) شد
  4. رونمایی از کتاب «انقلابی اسلامی در غرب»/ این کتاب نگاه جدیدی در مطالعات اسلامی و تاریخی دارد
  5. برپایی مراسم مدافعان حرم در سالروز شهادت حضرت زینب(س)/ تجلیل از مقام علمی آیت الله سیدمحمد خامنه ای

پارک علم و فناوری قم

zohur