۳۰ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد طاهری، مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن کریم، با بیان اینکه قرآن کریم دریای عمیقی است که ظاهر و باطنی دارد، گفت: همه بزرگان دین ما که همه به زینت علم مزین شده اند به نوعی حاصل تربیت ظاهری قرآن کریم هستند اما امام علی(ع) تربیت شده واقعی باطن قران کریم است.


وی افزود: در روایتها آمده است که در روز قیامت و زمانی که باطن قرآن کشف می شود، بسیاری متوجه خواهند شد که چقدر با باطن قرآن کریم فاصله دارند.


حجت الاسلام طاهری تصریح کرد: یکی از برکات نمایشگاه قرآن این است که مدیران قرآنی را دور هم جمع می کند تا در مورد قرآن بحث و برنامه ریزی کنند و از سوی دیگر محلی برای مطرح کردن نقاط وضعف و قدرت فعالیت های قرآنی در سراسر کشور است.


مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار کرد: امیدواریم سال به سال شاهد شکوفایی نمایشگاه قرآن شویم و جا دارد از مسئولان برگزاری نمایشگاه قرآن و بخش دانشگاهی که فعالیتهای اثرگذاری را در این دوره انجام دادند قدردانی ویژه صورت بگیرد.


وی تصریح کرد: امیدواریم روحیه جهادی که در نمایشگاه قران دیده می شود بعد از نمایشگاه قرآن تعطیل نشود و همچنان شاهد این روحیه در عرصه فعالیت های قرآنی باشیم. البته این امیدواری را هم باید داشته باشیم که با برپایی نمایشگاه ها متعدد در سطح دانشگاه ها قرآن را وارد دانشگاه ها کنیم.


حجت الاسلام طاهری با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۳ به سال فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: بهترین و مهمترین فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها فعالیت قرآنی است، ما هر چه بتوانیم خودمان را به قرآن نزدیکتر کنیم از غنای آن بیشتر بهره منده خواهیم شد.


مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها گفت: ما اصل و ریشه را رها کرده و خود را درگیر شاخ و برگ کرده ایم، مگر می شود در دانشگاهی که در دانشجویان و اساتیدش فرهنگ انس با قرآن کریم نهادینه شده باشد، مشکلی در مورد حجاب و عفاف و نماز وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط :
  1. فعالیتهای قرآنی بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن سال آینده گسترش می یابد
  2. باید با روحیه جهادی در عرصه فرهنگی فعالیت کرد/ با نگاه اداری نمی توان به جنگ فرهنگی دشمن رفت
  3. تأکید بر در دسترس بودن دستاوردهای نمایشگاه قرآن برای دانشگاهیان/ دانشگاه ها میزبان نمایشگاه های قرآن شوند
  4. فعالیتهای بخش دانشگاهی بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تشریح شد
  5. نمایشگاه بزرگ قرآن کریم برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur