۲۰ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدهاشم حسینی، قائم مقام ستاد اجرایی اوراق وقف استان تهران با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم برای خرید اوراق وقف که برای ساخت بیمارستان تخصصی در نظر گرفته شده است، پیش بینی کرد که امکان بهره‌برداری از این بیمارستان طی سه سال میسر شود.


معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در پاسخ به این پرسش که پس از بهره‌برداری از این بیمارستان هزینه‌ای از بیماران اخذ خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: بیماران و مراجعه کنندگان به این بیمارستان در دو گروه تقسیم بندی می‌شوند، گروه اول افراد نیازمندی هستند که توان تأمین هزینه‌های مالی این بیماری را ندارند و گروه دوم افرادی هستند که از لحاظ مالی در مضیقه نیستند ولی به تجهیزات و امکانات این بیمارستان نیاز دارند.


حجت‌الاسلام حسینی در ادامه افزود: در قبال افرادی‌ که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نباشند، در بیمارستان تخصصی سرطان حداکثر مساعدت انجام می‌شود و در خصوص افرادی‌ که با مشکل مالی مواجه نباشند حق الزحمه پزشک، دارو و نگهداری تجهیزات محاسبه خواهد شد؛ اما همین‌ که کالبد ساختمانی و تجهیزات این بیمارستان موقوفه است، میزان قابل توجهی از هزینه همه بیماران کاسته خواهد شد.


قائم مقام ستاد اجرایی اوراق وقف استان تهران در پایان از تخصیص رقبه (تسلیط مجانی بر منفعت با بقای عین به ملکیت مالک) به بیمارستان تخصصی سرطان نیز خبر داد.


برای ساخت این بیمارستان زمینی وقفی به مساحت ۱۱ هزار متر مربع در کنار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) و بانک ملت به عنوان بانک عامل جهت توزیع اوراق وقف برای ساخت در نظر گرفته شد.

مطالب مرتبط :
  1. وقف مایه عزت و عظمت واقف است/ تأسیس بیمارستان تخصصی سرطان با اوراق وقفی
  2. اوراق وقف بیمارستان سرطان از طریق بانک، موبایل و اینترنت قابل خرید است
  3. دعوت از هنرمندان برای خرید اوراق وقف بیمارستان سرطان/ پخش ویژه برنامه های «آرامش بهاری»
  4. اعلام آمادگی سازمان اوقاف برای دریافت کمکهای غیرنقدی برای ساخت بیمارستان سرطان
  5. تخصیص اوراق وقف برای ساخت مرکز تخصصی سرطان هوشمندانه بوده است/ فقدان مرکز جامع سرطان در کشور

پارک علم و فناوری قم

zohur