۲۵ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در مراسم تجلیل از برگزیدگان دومین طرح تربیت حافظان قرآن کریم در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی علیه السلام استان قم، رتبه برتر استان قم در زمینه فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور را حاصل تلاش مردم شهید پرور این استان دانست و اظهارداشت: کسی که به قرآن کریم احترام بگذارد، در واقع به خداوند تبارک و تعالی احترام گذاشته است.


وی اضافه کرد: رعایت احترام قرآن کریم فقط قرائت آن نیست، بلکه قرائت و حفظ مقدمه‌ای برای عمل به آموزه‌های این کتاب الهی است که مورد تاکید ائمه اطهار(ع) نیز قرار گرفته است.


حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه مردم قم پیشتاز دفاع از انقلاب بوده اند، گفت: قم خاستگاه و مبدأ انقلاب است و این انقلاب از این شهر مذهبی به سایر کشورهای اسلامی صادر شده است. وجود شش هزار شهید از استان قم در میان شهدای هشت سال دفاع مقدس، نشان‌دهنده حضور پرشور مردم این استان در مقابله با دشمن بوده و این امر در دیگر عرصه‌ها نیز مشهود است.


 وی پایه و اساس نظام انقلاب اسلامی را قرآن و معارف اهل بیت علیهم اسلام دانست و گفت: توجه بسیاری که امروزه به برنامه‌ها و فعالیتهای قرآنی شده، به برکت نگاه رهبر انقلاب اسلامی است و در سخنان معظم له در دیدار با جامعه قرآنی و دیدار با برگزیدگان مسابقات بین المللی قرآن کریم، برای همه اهالی قرآن رهنمودهای بسیاری وجود دارد.


محمدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در آخرین دیداری که با جامعه قرآنی داشتند، در سخنان خود از فعالیت‌های قرآنی به عنوان راهکاری راهبردی برای جامعه اسلامی نام بردند ، تصریح کرد: این اقدامات راهبردی نیازمند حمایت‌ها و سیاست‌گذاری‌های راهبردی توسط مسئولان دولتی است که امروزه شاهد انجام اقدامات مناسبی در این زمینه در سطح کشور هستیم.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به روایتی از حضرت محمد(ص) که فرموده‌اند؛ «اگر زندگی سرافراز، مرگ با عزت، توانایی تشخیص حق از باطل و دوری از شیطان را می‌خواهید، قرآن را بیاموزید»، تأکید کرد: این کتاب آسمانی صیانت بخش و محافظ انسان در برابر شیطان است.


 وی در ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، داعش در عراق و گروه‌های تکفیری در سوریه را ظالمانه و با حمایت آمریکا دانست و افزود: امروزه شیطان واقعی آمریکاست که باید با پناه بردن به قرآن کریم و آموزش تعالیم این کتاب در برابر آن ایستادگی کنیم.


محمدی تصریح کرد: رفاه، اتحاد و توانایی ایستادگی در برابر دشمنان، نتیجه پناه بردن به قرآن کریم بوده و حضور مردم ایران با زبان روزه در راهپیمایی جهانی روز قدس، نشان‌دهنده نهادینه شدن آموزه‌های معجزه پیامبر اسلام صل الله علیه و آله و سلم است.


نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان برخی از سخنان رهبر معظم انقلاب در ارتباط با گسترش جامعه قرآنی گفت: حفظ، آموزش و ترویج مفاهیم قرآن کریم اولویت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است و طبق تعهدی که به رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تربیت یک میلیون حافظ در طی چهار سال داده‌ایم تاکنون برنامه‌های بسیار مطلوبی را در سطح استان‌های کشور اجرا کرده‌ایم.


 رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور قرآن کریم و ائمه اطهار(علیهم السلام) را از نعمت‌های بزرگ خداوند دانست و افزود: ما باید قدردان این نعمت‌ها باشیم و به آن‌ها تمسک جوییم. در راستای گسترش معارف قرآنی، نباید از هیچ اقدامی دریغ کنیم زیرا گسترش این معارف، تاثیرات بسیاری برای پیشبرد جوانان و نوجوانان دارد.


 حجت الاسلام محمدی در پایان سخنانش بیان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه استان قم در راستای گسترش فرهنگ قرآنی اقدامات مطلوبی داشته است که اگر این اقدامات با استفاده از دیگر ظرفیت‌های استانی و با تلاش بیشتر دیگر مسئولان این استان همراه باشد به نتایج بسیار مطلوبی دست خواهیم یافت.

مطالب مرتبط :
  1. مسابقات تخصصی مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می شود
  2. مراسم اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم فردا برگزار می شود
  3. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود
  4. رئیس ستاد برگزاری سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم منصوب شد
  5. ثبت نام در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم از مرز هفتصدهزار نفر گذشت

پارک علم و فناوری قم

zohur