۱۱ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مسلمانان اسپانیا دیروز جمعه ۱۰ مرداد ماه راهپیمایی خود را با لباس سفید و پرچم فلسطین شعارهایی مبنی بر صلح سر برگزار کردند.


شرکت کنندگان در این راهپیمایی عمدتا جوانان و گروه هایی از خانواده های مسلمان بودند که پس از اقامه نماز ظهر جمعه در حومه ساوانا گردهم جمع شده بودند.


عبدالحسین نماینده سازمان صدای متحد انسانیت به عنوان یکی از برگزار کنندگان این راهپیمایی از پاسخ مسلمانان به دعوت این سازمان برای حمایت از مردم مظلوم غزه ابراز رضایت کرد و گفت این راهپیمایی اولین رویداد در میان چند رویداد برنامه ریزی شده است که در واکنش به شهید شدن شمار بسیاری از شهروندان غیر نظامی غزه به خصوص کودکان این منطقه برگزار می شود.


وی همچنین اظهار داشت که سازمان وی و چند گروه اسلامی دیگر در اسپانیا برای جمع کردن کمکهای مردمی به منظور حمایت از مردم فلسطین همکاری وسیعی را آغاز کرده اند.


“فازر محمد” شخصیت رسانه ای و از شرکت کنندگان در این راهپیمایی گفت: اقدام مسلمانان درباره ارتقا آگاهی عمومی نسبت به رنج مسلمانان غزه حائز اهمیت است.


وی گفت: طی مدت طولانی افرادی شبیه به من تمایل داشتند فعالیتهای اجتماعی نداشته باشند اما این راهپیمایی یک فراخوان و بیدارباش برای همبستگی با رنج مردم مظلوم غزه است. خدا را شاکریم که توانستیم به شکلی قانونمند از فرصت مناسب در راستای راهپیمایی استفاده کنیم.


این ستون نویس و شخصیت رسانه ای مسلمان گفت: تظاهراتهای بزرگی در پایتختهای مهم دنیا برگزار شده است اما هنوز هم شاهد هستیم که وضعیت غزه تفاوتی نکرده است.


مسلمانان در این راهپیمایی اعلام کردند که درحالی که آنها خواستار صلح در منطقه هستند مسئله عدالت برای قربانیان بی گناه این جنگ بسیار حائز اهمیت است.


تعداد شهدای جنگ غزه که از روز ۱۷ تیرماه آغاز شده به هزار و ۶۵۰ نفر و تعداد مجروحان به بیش از هشت هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است.

مطالب مرتبط :
  1. دعوت وعاظ، شاعران و ذاکران اهل بیت(ع) از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس
  2. دعوت وعاظ، شاعران و ذاکران اهل بیت(ع) از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس + اسامى
  3. راهپیمایی های ۲۲ بهمن نشان دهنده وجهه دموکراتیک نظام جمهوری اسلامی ایران است
  4. مراسم رونمایی و نقد کتاب «انقلابی اسلامی در غرب» برگزار می شود/ اعراب هرگز به اسپانیا حمله نکردند
  5. آغاز اردوی استعدادهای درخشان قرآنی با راهپیمایی ۲۲ بهمن

پارک علم و فناوری قم

zohur