۳۰ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، تجمع ائمه جمعه و جماعات تهران با حضور روحانیون، ائمه جماعات، فضلا و طلاب همزمان با روز جهانی مسجد و همزمان با شهات امام جعفر صادق(ع) صبح امروز پنج شنبه ۳۰ مرداد در میدان فلسطین برگزار شد.


در این مراسم “صلاح زواوی” سفیر فلسطین در تهران با اشاره به اینکه رابطه فلسطین با ایران رابطه صرفا دیپلماسی نیست بلکه یک رابطه قلبی است گفت: این رابطه به برکت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.


وی افزود: پیروزی انقلاب مردم ایران پیروزی اسلام و فلسطین است. از آغاز مهاجرت یهودیان به فلسطین هیچ شهر و روستایی در این کشور امنیت ندارد.


وی با تشکر از رهبر انقلاب و مردم ایران و همچنین روحانیون و وزارت خارجه در حمایت از کشورش شهادت امام جعفر صادق(ع) را تسلیت و گفت: انگشت شما در چشم آمریکا و اسرائیل است و این برای ما باعث افتخار است و امیدواریم با کمک شما پیروز شویم و روزی برسد که با پرچم سیاه از حرم امام رضا(ع) تا قدس برویم و به همراه شما در آزادی فلسطین شریک شویم.در این مراسم قطعنامه پایانی ائمه جماعات و طلاب و روحانیون در اعتراض به جنایات رژیم صهونیستی در غزه و سالروز تخریب مسجد الاقصی قرائت شد.


به گزارش مهر، این مراسم با قرائت قرآن توسط حجت الاسلام درچه ای آغاز شد و با مرثیه سرایی حجت الاسلام حسام ادامه یافت.


در پایان این مراسم نیز تجمع کنندگان با سر دادن شعارهای “مرگ بر آمریکا”، “مرگ بر اسرائیل”، “مرگ  بر انگلیس” و “مرگ بر وهابیت” و”مرگ بر آل سعود” از میدان فلسطین تا سفارت فلسطین راهپیمایی کردند.


این تجمع معترضانه که در روز جهانی مسجد برگزار شد، برنامه نمادینی است که موج آن به تمامی کشور سرایت خواهد کرد و روحانیت نیز با پیگیری این روند، اعتراض خود را به گوش جهانیان خواهند رساند.

مطالب مرتبط :
  1. برنامه های سراسری روز جهانی مسجد تشریح شد
  2. تجمع ائمه جماعات و روحانیون استان تهران فردا برگزار می شود
  3. دینداری در خانواده فقط عبادت نیست بلکه رعایت اخلاق نیز هست
  4. آماده ایم در غزه حضور پیدا کنیم/ انزجار جامعه قرآنی از قساوت رژیم اشغالگر
  5. تجمع عزاداران صادق آل محمد (ص) در میدان فلسطین برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur