۳۰ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی در این پیام با محکومیت جنایت سبعانه و ددمنشانه رژیم صهیونیستی در غزه و کشتار زنان، کودکان و سالخوردگان خواستار واکنش سریع وزرای اوقاف کشورهای اسلامی به این جنایات وحشیانه و زمینه سازی برای ارسال کمک های بشر دوستانه به باریکه غزه شد.


در بخشی از این پیام آمده است: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان بار دیگر دستان آلوده استکبار به خون مسلمانان از آستین نامبارک رژیم صهیونیستی در غزه بیرون آمد و مومنان، مسلمانان روزه دار و بی گناه و جمع کثیری از نوجوانان و کودکان و زنان بی گناه را به خاک و خون کشید. این جنایت هولناک و دردناک در حالی با چراغ سبز سران استکبار جهانی و آمریکا اتفاق می افتد که سکوت سنگینی سران کشورهای اسلامی و جامعه عربی را فراگرفته است.


در ادامه این بیانیه آمده است: بی تردید این بار نیز به مدد الهی و مقاومت و ایستادگی رزمندگان حماس و ایثار و جانفشانی ها، مسلمانان فلسطینی بار دیگر طعم تلخ شکست و ناکامی را به سران سفاک و غاصب رژیم صهیونیستی خواهد چشاند و هم اینک هم نشانه های این هزیمت هویدا شده است. اما وظیفه اسلامی و غیرت دینی و مسئولیت انسانی ما کجا رفته است که مهر سکوت بر لب زده ایم و بر این همه جنایت و نسل کشی چشم فرو بسته ایم؟!


در ادامه این پیام آمده است: امروز کودکان، نوجوانان و زنان و دختران فلسطینی به حمایت عملی مادی، معنوی و سیاسی دولت ها و ملتهای مسلمان نیاز فوری دارند و در صورت غفلت و بی توجهی و بی تفاوتی، سرانجامی شوم و ذلت بار به ملت ها و دولت های مسلمان تحمیل خواهد شد و ننگ آن دامن آنها را فرا خواهد گرفت.


در پایان این بیانیه ضمن محکومیت شدیدالحن جنایات و خباثتهای سفاکان اسرائیلی در نوار غزه از وزرای اوقاف کشورهای اسلامی خواسته شده با شکستن سکوت سنگین خود به یاری هموطنان و مسلمانان مظلوم فلسطینی در باریکه غزه بشتابند.

مطالب مرتبط :
  1. سازمان اوقاف آماده همکاری نزدیک با انجمن اسلامی چین است/ دیدار اعضای هیئت انجمن اسلامی چین با رئیس سازمان اوقاف
  2. دیدار رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با دبیرکل حزب الله لبنان
  3. مراسم شب هفتم درگذشت پدر رئیس سازمان اوقاف فردا برگزار می شود
  4. مراسم تشییع پدر رئیس سازمان اوقاف امروز در قم برگزار می شود
  5. پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به رئیس سازمان اوقاف

پارک علم و فناوری قم

zohur