۲۶ شهریور ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

 

 

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قم، جناب آقای محسن رفیق دوست با تاکید براینکه پیام جمهوری اسلامی ایران، خودکفایی و اعتماد به نفس است، بیان داشت: در دوران دفاع مقدس خودکفایی، همت والا، اعتماد به نفس و نوآوری را بارها و بارها تجربه کردیم.

این خدمتگزار خوش سابقه نظام جمهوری اسلامی در جلسه ای که به دعوت مرکز رشد علوم انسانی قم صورت پذیرفت درباره فعالیت های خیرخواهانه در حوزه علوم انسانی با حضور جمعی از نخبگان حوزه ازجمله حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای امیر حیدری( مدیر محترم توسعه حوزه علمیه)، حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای نوذری(مدیرمحترم طرح و برنامه معاونت آموزش حوزه علمیه)،جناب آقای مهندس امین منصور( مشاور عالی حوزه علمیه و مشاور مرکز رشد علوم انسانی) با مدیر محترم مرکز رشد علوم انسانی و دیگر کارشناسان و صاحبنظران مرکز رشد و پارک علم و فناوری برگزار شد، با بیان اینکه باید سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره تولید علم را باید الگوی علم و فناوری خود قرار دهیم، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی از بنیان با افکار و رفتار استکباری دچار اختلاف و تعارض است و دشمنی ملت ما با قدرت طلبان جهان پایانی ندارد.


خدمت به نظام یک وظیفه شرعی است و منّتی ندارد

ایشان با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی در دفاع از خودش خودکفاست، افزود: کشور ما به همت والای جوانان برومندش از تولید مواد اولیه تا ارایه طرح و محصول استراتژیک نظامی خودکفاست و هیچ تجاوزگری نمی تواند قصد و غرضی علیه ما داشته باشد.

رئیس سابق بنیاد مستضعفان و جانبازان با اشاره به اینکه جوانان صاحب ایده و نوآور ایرانی در هرعرصه ای که وارد شوند، باعث سرآمدی و آبرومندی می شوند، گفت: این نظام به گردن همه ما حق دارد و هرکاری می کنیم در واقع وظیفه شرعی و دینی خود را انجام داده ایم.


جناب آقای رفیق دوست با تاکید براینکه باید حوزه علمیه پشتوانه و در راس نوآوری های کشور باشد، اظهار داشت: باید هنر کارکردن و تعامل با نخبگان و فارغ التحصیلان کشور را بلد باشیم و نباید با برخوردهای نامناسب باعث دلزدگی و ناراحتی جوانان خوش آتیه شویم.

لزوم انتقال تجربیات دفاع مقدس به جامعه کنونی

رئیس بنیاد نور با ذکر خاطرات اوایل انقلاب و دفاع مقدس و عملکردی که در این دوران داشته است، گفت: باید تجربیات مهم و ارزشمند دوران دفاع مقدس را در جامعه کنونی پیاده کنیم.

ایشان با تاکید براینکه دوران دفاع مقدس حاوی نکات آموزنده و خوبی برای جوانان امروز است، بیان داشت: باید کاری کنیم که تجربیات نسل اول و دوم در اختیار نسل های کنونی قرار بگیرد و در این زمینه باید اعتماد سازی صورت بگیرد.

جناب آقای رفیق دوست با عنوان این مطلب که میان رویه کار مرکز رشد علوم انسانی و دوران مدیریتش در سپاه تطبیق ها و موازنه های خوبی وجود دارد گفت: مرکز رشد علوم انسانی باید رابط و حامل اندیشه های ناب حوزه علمیه با دانشگاهیان باشد.

وی با تاکید براینکه باید نقش نوآوری در عرصه های مختلف جامعه را بررسی کرد، گفت: باید در عرصه اقتصادی کشورنوآوری و طرحی نو ایجاد شود و در این زمینه نقش حوزه و دانشگاه باید برجسته تر و کاربردی تر از گذشته باشد.

نگاه مثبت به دستاوردهای جوانان

عضو هیئت امنای خیرین مدرسه ساز حوزه علمیه، با بیان اینکه امام (ره) همیشه اعتقاد داشتند که جوانان ایرانی هروقت بخواهند می توانند کارهای بزرگ انجام دهند، گفت: باید جامعه سهم جوانان ایرانی در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و علمی مشخص باشد و نباید ایده ها و طرح های آنها را دست کم گرفت که این کار ظلم بزرگی است.

رئیس بنیاد نور با تاکید براینکه پیام جمهوری اسلامی ایران، خودکفایی و اعتماد به نفس است، بیان داشت: در دوران دفاع مقدس خودکفایی، همت والا، اعتماد به نفس و نوآوری را بارها و بارها تجربه کردیم.

ایشان با اعلام این مطلب که باید جامعه را از حالت کنونی نجات دهیم، افزود: باید این تجربه عظیم را در رگ های جامعه کنونی تزریق کنیم.


بازدید از هسته های مستقر در مرکز رشد علوم انسانی

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار جناب آقای ملایی ( مدیر مرکز رشد علوم انسانی) به تشریح عملکرد و ارایه گزارشی از مرکز رشد علوم انسانی پرداخت و در ادامه جناب آقای امین منصور توهین به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) را محکوم کرد و آن را نشانه زبونی و هراس دشمنان بشریت با اسلام ناب محمدی قلمداد کرد.

در ادامه این نشست، اعضای محترم انجمن خیرین مدرسه ساز حوزه علمیه در راستای تقویت و حمایت از ایده های هسته های فناور بازدیدی از دستاوردهای هسته ها به عمل آورده و در جریان عملکرد آنها از زبان خودشان قرار گرفتند.

 

گفتنی است در بازدیدی که از ۵واحد مستقر صورت گرفت، مقرر گردید هسته های پذیرفته شده ایده های خود را در قالب طرحی جامع ارایه نموده و در صورت صلاحدید، حمایت های لازم از آنها صورت گیرد

 

 

مطالب مرتبط :
  1. مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت معاونت آموزشی حوزه علمیه: کاربردی سازی علوم انسانی باید ازبستر حوزه علمیه امکان پذیر باشد
  2. مدیرانجمن مدیریت حوزه علمیه قم: نیازهای پژوهشی باید با خواسته های جامعه اسلامی سازگار باشد
  3. مدیر حوزه علمیه استان قم: فقط حوزه علمیه می تواند ضعف های علوم انسانی را برطرف کند
  4. آیت الله العظمی گرامی: هدف مرکز رشد علوم انسانی باید اصلاح امت باشد
  5. معاون استاندار تاکید کرد: مرکز رشد علوم انسانی باید الگو ساز باشد

پارک علم و فناوری قم

zohur