۱۴ اسفند ۱۳۹۰ موضوع: اخبار

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری رئیس جامعه المصطفی العالمیه گفت: علوم انسانی باید با علوم اسلامی داد و ستد مداوم داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین علی رضا اعرافی درجلسه با اعضای کمیته راهبردی مرکز رشد علوم انسانی استان قم که درباره بررسی نحوه ایجاد پارک علم و فناوری و مرکز رشد علوم انسانی و نیازها و کمبودها و اهداف , هم اندیشی در مورد مرکز رشد علوم انسانی آقای محرری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی ، آقای محدث مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش،دکتر رحمتی متخصص موضوعات کارآفرینی و پارک های علم و فناوری برگزار شد ،با بیان اینکه باید تلاش بسیاری صورت پذیرد تا دین نشانه های علمی خود را به جامعه نشان دهد، اظهار داشت: در علوم انسانی نیز باید هوشمندانه به دنبال راهکارهایی بود تا ایده به پدیده و سپس به ثروت تبدیل شود.
علوم انسانی بومی باید در بطن دانشگاه جریان داشته باشد
وی عنوان کرد:این مراحل شامل تولید تک گزاره های فلسفی، فقهی، توصیفی و …،منظومه سازی گزاره-های ذکر شده در یک چارچوب کلی، پیوند گزاره ها و ایجاد یک سیستم منسجم، پیاده سازی اقدامات انجام شده در متن جامعه است.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه باید علوم انسانی به غنای دانشگاه ها و جامعه علمی بینجامد، پیشنهاد کرد: باید علوم انسانی با علوم اسلامی داد و ستدی داشته باشند و غنای دانشگاه را رقم بزنند
مرکز رشد علوم انسانی می تواند ارتباط دهنده حوزه و دانشگاه باشد
اعرافی از ایجاد منشوری برای مرکز رشد که مورد قبول حوزویان باشد، خبر داد و بیان داشت: برای اینکه بتوان به چنین تعامل و تفاهم رسید نیاز است که ارتباط زعمای حوزه با کمیته راهبردی مرکز رشد علوم انسانی مداوم و دقیق باشد.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه باید ادبیات و واژگانی در علوم انسانی به کار رود که موردپذیرش صاحب نظران علوم اسلامی باشد، گفت: مرکز رشد علوم انسانی گزینه خوبی برای ایجاد ارتباط مستمر و درست میان حوزه و دانشگاه است.
معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی استاندار قم با تاکید بر اینکه تشکیل جلسات کمیته راهبردی و هم اندیشی با استادان برجسته حوزه در راستای ارتقای مرکز رشد علوم انسانی و توسعه پارک علم و فناوری است گفت: مرکز رشد علوم انسانی به مشاوره و رهنمودهای حکیمانه بزرگان حوزه درباره نحوه پیاده سازی علوم در جامعه و شکلی این مرکز نیاز دارد.
محسن محرری با تأکید براینکه استان قم در تولید علم و بنیاد نخبگان در سطح کشور در حد مطلوبی است گفت: در مورد مرکز رشد علوم انسانی موافقت کلی آن برای استان قم به عنوان اولین مرکز رشد علوم انسانی دریافت شده است که در حال تعریف شدن است و تا پایان سال تأسیس خواهد شد که ساختمان پیش بینی شده آن در پردیسان روبروی موسسه امام خمینی است که هفت هزار متر زیربنا دارد.

 

مطالب مرتبط :
  1. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه: مرکز رشد علوم انسانی باید به دنبال تحول این علوم باشد
  2. پارک علم و فناوری استان قم باید هرچه سریعتر احداث شود

پارک علم و فناوری قم

zohur