۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، آیت‌الله مظاهری در این دیدار، از استاد شهید آیت‌الله مطهری به عنوان یک عالمِ متخصص در معارف و علوم اسلامی یاد کرده و تصریح کردند: شخصیت کم‌نظیر شهید مطهری در دو بعد اساسی علم و تقوا از برجستگی ویژه‌ای برخوردار است و از این جهت شخصیت ایشان همیشه زنده است و هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.


حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری با اشاره به وابستگی شخصیت استاد شهید مطهری به اسلام عزیز و خدمات ارزنده ایشان به علوم و معارف دینی، ترویج افکار و آراء شهید مطهری را ترویج اسلام دانسته و خاطرنشان ساختند: فعالیت در بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری، فعالیتی مقدس و مصداق ترویج دین است، از این‌رو اعضای این بنیاد باید برای توفیقی که در این زمینه دارند، شاکر خداوند متعال باشند.


 آیت‌الله مظاهری در ادامه بیانات خود، اهتمام به نوآوری علمی و به کارگیری ابتکارات جذاب در طرح مباحث اسلامی و پاسخ‌گویی به نیازها و سؤالات زمان را از امتیازات و ویژگی‌های برجسته آن شهید بزرگوار دانسته و اظهار داشتند: بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری می‌تواند با ادامه این روش پسندیده،  در تبیین مسائل و مباحث اسلامی، آن شهید بزرگوار را سرمشق محققان و مبلغان دینی در زمان حاضر قرار دهد.


 آیت‌الله مظاهری با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح کیفی تحقیقات مکتوب در کشور، خاطرنشان کردند: اگر روش‌های ابتکاری و جذاب شهید مطهری در مسئله‌یابی و مسئله‌شناسی دینی، سرمشق جامعه امروزی قرار گیرد، کتاب‌های معارفی و دینی مطلوب‌تر خواهد شد.


 آیت‌الله مظاهری در بخش دیگری از بیانات خود، خلوص نیت و مداومت استاد شهید مطهری بر مستحبات و نوافل، به خصوص نماز شب را یادآور شده و تأکید کردند: اعضاء و دست‌اندکاران بنیاد شهید مطهری و همه ارادت‌مندان به ایشان باید به اندازه توان، این‌گونه خصوصیات فردی استاد شهید مطهری را سرمشق خود قرار دهند تا همانند ایشان بتوانند در جامعه تأثیرگذار باشند.


ایشان با توجه به لزوم بهره‌مندی جامعه و به ویژه جوانان از آثار شهید مطهری، توصیه کردند: بنیاد شهید مطهری، علاوه بر ارائه هرچه بیشتر افکار و ابتکارات آن استاد شهید به جامعه، شایسته است برای اینکه آن آثار با قیمت و تعداد مناسب و با سهولت، در دسترس عموم مردم قرار گیرد، تدبیر و اقدام لازم را انجام دهد.


در ابتدای این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد مطهری فرزند استاد شهید مطهری نیز حضور داشت، آقای جعفری جلوه قائم مقام بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری، در گزارشی به بیان رئوس برنامه‌ها و عملکرد بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری و نیز برنامه‌های ستاد بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد شهادت آیت الله شهید مطهری، پرداخت.

مطالب مرتبط :
  1. جشنواره الکترونیکی پیشوای مرتضی برگزار می‌شود/ مستند زندگی شهید مطهری آماده پخش است
  2. شهید مطهری در تعارض بین علم و دین بر تأویل علم تاکید دارد/ آزادی عقیده و آزادی فکر از دید استاد مطهری
  3. مراسم اهدای جوایز چهارمین دوره مسابقه کتابخوانی شهید مطهری در لبنان برگزار شد
  4. مراسم بزرگداشت شهید مطهری و مقام معلم برگزار می شود
  5. تمدید مهلت ارسال مقاله به همایش بین المللی اندیشه های فلسفی شهید مطهری

پارک علم و فناوری قم

zohur