۴ آذر ۱۳۹۴ موضوع: اخبار

703657
دکتر اخوان علوی در افتتاحیه مؤسسه «ترمینولوژی فقه» که در پارک علم و فناوری استان برگزار شد، اظهار داشت: افتتاح مؤسسه ترمینولوژی فقه، اتفاقی خوب و مفید است که از سوی حوزه علمیه در پارک علم و فناوری انجام شده است.

وی ابراز داشت: از حوزه به عنوان مرکز ثقل و تولید علوم ارزشی و انسانی جز این انتظار نمی رود و باید با صلابت و جدی تر از گذشته در عرصه لغت و واژه شناسی فقه و ادبیات عرب که ارتباط مستقیم با زندگی مردم دارد، ورود پیدا کنند.

رئیس پارک علم و فناوری با بیان این مطلب که «ترمینولوژی فقه» می تواند در پویایی آن مؤثر بوده و مشکلات جامعه را از لحاظ فقهی, مسائل مستحدثه و جدید برطرف کند، گفت: ترمینولوژی فقه یک فناوری نرم است که می‌تواند در امر هویت سازی و کاربست واژه ها برای حل مشکلات جامعه و ارتقاء سطح زندگی مردم کارآیی داشته باشد.

دکتر اخوان خاطرنشان ساخت: با افتتاح این مؤسسه در پارک علم و فناوری قم، اتفاق خوبی در حوزه اصطلاح، واژه و مفهوم شناسی در حوزه فقه توسعه‌ای خواهد افتاد.

وی با بیان این مطلب که تجربه نشان داده طلاب و فضلا در فعالیت‌های گروهی، موفق بوده اند، تصریح کرد: پژوهشگران موفقی در این مؤسسه دور هم گرد آمده‌اند تا در موضوع اصطلاح و لغت شناسی کاری بزرگ انجام پذیرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان در پایان بر ورود جدی حوزه علمیه در مباحث علوم انسانی تأکید کرد و اظهار داشت: حوزه باید میدان دار اصلی مباحث علوم انسانی شود و بدون ورود حوزه، اتفاق مهمی به وقوع نخواهد پیوست.

مطالب مرتبط :
  1. اخوان علوی: مشکلات زمین پارک باید برطرف شود/ در شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری قم برای ۲۳۰ نفر اشتغال زایی شده است
  2. مؤسسه “ترمینولوژی فقه” افتتاح شد
  3. مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت معاونت آموزشی حوزه علمیه: کاربردی سازی علوم انسانی باید ازبستر حوزه علمیه امکان پذیر باشد
  4. مدیر خانه علوم و فنون آموزش و پرورش: همکاری و تعامل نخبگان فرهنگی با مرکز رشد علوم انسانی یک اصل اجتناب ناپذیر است
  5. بازدید جمعی از مدیران حوزه های علمیه خواهران از مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری قم

پارک علم و فناوری قم

zohur