۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین اکبری آخرین مهلت ارسال مقالات را ۲ اردیبهشت ماه سال جاری اعلام و اظهارکرد: این همایش دارای هفت محور کلی شامل «ماهیت، اهداف، ارکان و آثار تمدن اسلامی»، «قرآن کریم، مبانی و شاخصه‌های تمدن اسلامی»، «اهل‌ بیت(ع) و تمدن اسلامی»، «نقش نهضتهای اسلامی در تحقق تمدن قرآنی»، «تمدن نوین اسلامی چالشها و آسیبها»، «تمدن نوین اسلامی راهکارها»، «تمدن نوین اسلامی و تمدن مهدوی» است.


وی با بیان اینکه ذیل هرکدام از این محورها، موضوعاتی پیش‌بینی شده که پیش از این اطلاع رسانی شده است، افزود: مقالات باید دارای ساختاری شامل عنوان مقاله، چکیده مقاله، واژگان کلیدی، مقدمه، مطالب اصلی مقاله، نتیجه‌گیری، پی‌نوشت (در صورت وجود یادداشت توضیحی) و فهرست منابع باشد.


وی همچنین افزود: حجم مقالات نیز نباید از ۲۵ صفحه حروف‌چینی‌شده (۷۵۰۰ کلمه) تجاوز کند، همچنین مقالات نباید در هیچ نشریه و همایشی ارائه شده باشند.


حجت الاسلام اکبری از برگزاری جلسات تخصصی در حاشیه این همایش خبر داد و افزود: پیش از برگزاری هشتمین همایش بین المللی پژوهشهای قرآنی، ۱۴ همایش و جلسه تخصصی از سوی دبیرخانه این همایش برگزار خواهد شد.


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در پایان سخنانش تصریح کرد: هشتمین همایش پژوهش های قرآنی از سوی دفتر مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همزمان با سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم با محوریت قرآن کریم و تمدن اسلامی در چهار بخش کتاب، پایان نامه، مقاله نویسی و طرح های پژوهشی برگزار می شود.

مطالب مرتبط :
  1. مهلت ارسال مقاله به هشتمین همایش بین المللی پژوهشهای قرآنی تمدید شد
  2. اعلام فراخوان مقاله هشتمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی
  3. هشتمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی برگزار می شود
  4. تمدید مهلت ارسال مقاله به همایش بین المللی اندیشه های فلسفی شهید مطهری
  5. ارسال بیش از ۹۰۰ اثر به سوگواره نواها و اشعار آئینی/ بیستم دی آخرین مهلت ارسال آثار

پارک علم و فناوری قم

zohur