۲۷ آبان ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، دومین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی دقایقی پیش در سالن همایشهای بین المللی صدا و سیما آغاز شد. در ابتدای مراسم افتتاحیه پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، سعید طوسی قاری بین المللی کشورمان به قرائت قرآن پرداخت. اعلام برنامه های مراسم افتتاحیه و خوش آمدگویی توسط “یراق برافان” مجری برنامه بخش دیگری از مراسم افتتاحیه بوده است.


تا دقایقی دیگر حجت الاسلام والمسلمین رضا غلامی رئیس شورای سیاستگذاری این کنگره به ارائه گزارشی از روند برگزاری این کنگره خواهد پرداخت و پس از پخش کلیپی، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنران مراسم افتتاحیه سخنرانی خواهد کرد.


بعد از این سخنرانی همایش در چهار سالن ادامه خواهد یافت و ۱۰ کمیسیون اعلام شده برنامه های خود را در این کمیسیونها برگزار می کنند و صاحبان مقالات برتر مقاله های خود را ارائه می دهند. پیش بینی می شود که حدود ۶۰ مقاله توسط اساتید و محققان ارائه شود.


مراسم اختتامیه این کنگره بعدازظهر سه شنبه ۲۸ آبان ماه در محل پژوهشگاه بین المللی علوم وحیانی اسراء در قم برگزار می شود و آیت الله جوادی آملی در مراسم اختتامیه سخنرانی خواهند کرد.

مطالب مرتبط :
  1. دومین کنگره علوم انسانی اسلامی ۲۶ تا ۲۸ آبان برگزار می شود/لاریجانی سخنران افتتاحیه و آیت الله جوادی آملی سخنران اختتامیه
  2. دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی برگزار می شود
  3. ثبت مقالات دومین کنگره علوم انسانی اسلامی به عنوان اثر علمی پژوهشی
  4. "اندیشه سیاسی اسلام" برجسته ترین موضوع دومین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی است
  5. نوآوری مهمترین شاخصه داوری مقالات در دومین کنگره علوم انسانی اسلامی/ مشارکت بالای اساتید

پارک علم و فناوری قم

zohur