۱۷ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این کنگره ۲۶ و ۲۷ آبان ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.


برنامه روز ۲۶ آبان همانند سال گذشته اختصاص به نشست مهمانان خارج از کشور دارد و به زبان انگلیسی است و روز ۲۷ آبان ماه برنامه اصلی و عمومی کنگره برگزار و مقالات در کمیسیون‌های جداگانه به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی ارائه خواهند شد.


لازم به ذکر است اولین جایزه جهانی علوم انسانیِ اسلامی، در اختتامیه مراسم روز ۲۷ ام به برترین نوآوری و نظریه در حوزه علوم انسانی اسلامی اهدا خواهد شد.


سال گذشته یک نشست علمی نیز به زبان انگلیسی در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در قم برگزار شد که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در کنگره دوم چند نشست علمی قبل و بعد از برگزاری مراسم اصلی کنگره در مراکز دانشگاهی و حوزوی برگزار خواهد شد.


پژوهشگران و علاقمندان برای حضور در مراسم اصلی کنگره فقط از طریق ثبت نام بر روی سایت و ارسال مقاله می‌توانند اعلام آمادگی کنند. بدیهی است به درخواست‌های متفرقه برای حضور در کنگره پاسخ داده نخواهد شد.


به گزارش مهر، دومین کنگره بین المللی همراه با اعطاء جایزه جهانی ویژه نوآوری و نظریه پردازی در قلمرو علوم انسانی اسلامی در محورهای اساسی زیر برگزار خواهد شد:

۱٫ نقد علوم انسانی متداول

۲٫ فلسفه و روش شناسی علوم انسانی اسلامی

۳٫ پیوندهای بین رشته ای علوم طبیعی و علوم انسانی با رویکرد اسلامی

۴٫ نظریه پردازی و نوآوری با رویکرد اسلامی در قلمرو رشته های:

۱٫۴) فقه و حقوق

۲٫۴) علوم سیاسی

۳٫۴) جامعه شناسی و ارتباطات

۴٫۴) اقتصاد

۵٫۴) تعلیم و تربیت

۶٫۴) روانشناسی

۷٫۴) مدیریت

۸٫۴) هنر و معماری

۵٫ مدیریت تحول.

مطالب مرتبط :
  1. گامی موثر در راستای تحقق نوآوری در علوم انسانی و کاربردی سازی یافته های علوم انسانی رقم خورد؛تفاهم نامه مرکز رشد علوم انسانی و مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما به امضا رسید
  2. آغاز به کار گروه «روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی»/ چند خبر کوتاه از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
  3. کارگاه متد نقد کتاب در حوزه علوم انسانی برگزار می شود
  4. مدیر مرکز رشد علوم انسانی: جشنواره ملی کاربردی سازی یافته های علوم انسانی برگزار می شود
  5. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur