۲۵ اسفند ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدرضا حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه انجام کار خیر، قالب‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد، گفت: اجر و حسنه خداوند برای قالب‌های مختلف امور خیریه در جریان است و هیچ یک دیگری را نفی نمی‌کند.


وی انتشار اوراق وقف برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان را نوعی ابزار نوین برای خیّر و واقف شدن عموم مردم برشمرد و ضمن دعوت از خیران برای خرید این اوراق وقف گفت: کمک به بیماران سرطانی، کمک به حیات دیگران است و به طور حتم طبق وعده الهی دستگیری از نیازمندان جزای خیر پروردگار را در پی دارد.


رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور بیان کرد: اگر مردم امانتداری و صداقت را در عملکرد مسئولان مربوطه ببیند به طور حتم در این راه به صورت جدی گام برمی‌داند و برای کمک به همنوعان خود وارد میدان عمل می‌شوند.


حافظی مبارزه با سرطان را معضل بزرگ جامعه کنونی ما دانست و گفت: امکانات مالی دولت محدود است و اگر مشارکت مردم نباشد دولت نمی‌تواند به تنهایی به پیش رود. مردم همواره در عرصه‌های مختلف حضور یافته‌اند و دولت را یاری کرده‌اند و در این مسیر نیز به طور حتم پس از اطلاع رسانی بهینه شاهد مشارکت جدی شهروندان خواهیم بود.


رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور بر ضرورت آگاهی دهی به مردم در خصوص انتشار اوراق وقف تاکید و تصریح کرد: ایرانیان افرادی نیک اندیش و خیر هستند . بنابر این باید مشکلات جامعه مطرح و میزان ثأثیرگذاری آنان بیان شود تا شاهد حضور گرم و صمیمی آنان باشیم.

مطالب مرتبط :
  1. نامه قرائتی به مناسبت شهادت شهید و مولود مسجد/ دعوت از خیرین برای مسجدسازی
  2. خدمات و برکات اوراق وقف برای همه مردم است
  3. رئیس بنیاد نور و عضو هیات امنای خیرین مدرسه ساز حوزوی(هبه) : حوزه علمیه باید در راس نوآوری های نظام باشد
  4. ۱۵درصد از دارایی های کشور وقفی است/ تشریح کاربرد اوراق بهادار در وقف
  5. وقف مایه عزت و عظمت واقف است/ تأسیس بیمارستان تخصصی سرطان با اوراق وقفی

پارک علم و فناوری قم

zohur