۱۸ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، علامه مولانا سمیع الحق، امیر جمعیت علمای اسلامی پاکستان، امروز ۱۸ شهریورماه در همایش بین المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین، خطر بزرگ کنونی جهان اسلام را اختلاف میان شیعه و سنی دانست و از جدایی و اختلاف فرقه ای و مذهبی اظهار نگرانی کرد.


مولانا سمیع الحق با بیان این جمله که اسرائیل با حمله به غزه متوجه خاموشی حکومت های اسلامی شد افزود: امام خمینی زمانی گفتند که اگر همه مسلمانان یک سطل آب بر اسرائیل بریزند غرق می شود اما اگر همه ملت های مسلمان اعم از عرب و عجم آب دهان هم بر این رژیم بیفکنند نابود شدنی است.


وی با اشاره به اهمیت نقش مفهوم جهاد در مقاومت به خصوص مقاومت اخیر مردم غزه آن را آخرین فرضیه برای تضمین جهاد اسلامی در میان همه کشورهای اسلامی و پایداری دربرابر زورگویان دانست.


امیر جمعیت علمای اسلامی پاکستان با اشاره به تبلیغات مسموم غربی برای تبدیل مفهوم جهاد به تروریسم تصریح کرد: دشمن جهاد را تروریسم می خواند.


وی مقاومت را عامل بقای امت اسلامی دانست و با تأکید بر این که نباید مرعوب تبلیغات غربی شد گفت : دشمن اکنون از مراکز دینی ما به عنوان مراکز تروریسم نام می برد و رسانه هایشان نیز این مسئله را تبلیغ می کنند ولی جهاد ثابت کرده است که می تواند ما را نجات دهد.


مولانا سمیع الحق همچنین در بخش دیگری از سخنانش به حکومت صد ساله استعمار انگلیس در منطقه اشاره کرد و گفت که آنها با مقاومت از بین رفتند.


وی افزود: اکنون آمریکا در پاکستان و افغانستان حضور دارد و پاکستان به یک میدان جنگ و تفرقه تبدیل شده است که هر لحظه شعله های آن بیشتر برافروخته می شوند و می توانند به کل منطقه سرایت کنند.


سمیع الحق با بیان این که آتش افروزی آمریکا در افغانستان با خردورزی در این کشور فروکش کرده است تصریح کرد: در پاکستان نیز با وحدت این مسئله از بین خواهد رفت.

مطالب مرتبط :
  1. جمعیت دفاع از مسجدالاقصی و فلسطین تشکیل شود/کشورهای اسلامی موضع قاطع و مشخص در برابر فلسطین بگیرند
  2. کتاب «شریعت و حقوق ملی در سیاست خارجی کشورهای اسلامی» منتشر شد/ بررسی رابطه توسعه و شریعت در کشورهای اسلامی
  3. کتاب «فتوای جهاد کفایی، انگیزه ها و پیامدها و نتایج» منتشر شد
  4. دشمن اختلاف شیعه با شیعه را شروع کرده است/ انتقاد از عدم همکاری رسانه ملی در معرفی چهره‌ ماندگار تبلیغ
  5. برخی کشورهای منطقه از تروریسم کور حمایت می کنند/ حضور بیش از ۲۰۰۰ گروه تروریستی در سوریه

پارک علم و فناوری قم

zohur