۱۵ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرگار مهر، مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی در آئین تجلیل از رسانه ها و خبرنگاران که به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت روز خبرنگار در موزه شهدا برگزار شد، گفت: به برکت خون شهیدان، جانبازان، ایثارگران و همچنین به برکت نظام جمهوری اسلامی است که ما امروز این گونه مجالس را با آرامش می توانیم برگزار کنیم.


وی به بیان چند نکته در باب اهمیت امروزی رسانه پرداخت و اظهارداشت: یک نکته اینکه حتی اگر در قرآن کریم و متون اسلامی تأییدی بر وحدت مسلمانان نبود حکم عقل ایجاب می کرد که این کار به ویژه در شرایط کنونی جهان اسلام صورت گیرد. بنابراین فلسفه وجود مجمع تقریب یک فلسفه عقلی است. بنابراین ما ارباب رسانه قدردان چنین مجمعی هستیم و فلسفه وجودی آنها را درک می کنیم و با تمام وجود آماده همکاری هستیم.


مهاجری در ادامه سخنانش تصریح کرد: نکته دوم این است که در شرایط امروز وظیفه مجمع و رسانه از زمان دیگر سنگین تر است. حضور انواع و اقسام گروههای تکفیری در جهان اسلام که متأسفانه در کشور خودمان طبق اخبار موثق افرادی به آنها پیوسته اند حتی در کثیف ترین بخش آن یعنی جهاد نکاح با آنها همکاری کرده اند که از ساحت برادران اهل سنت به دور است.


وی در ادامه سخنانش به نکته سوم پرداخت و گفت: ما در درون خودمان به عنوان شیعه مشکلاتی داریم که دست کمی از خطر تکفیریها نیست که مجمع تقریب و رسانه ها باید در این زمینه  کار کنند و جنبش اعتدال در کشور را رواج دهیم و افراط را کنار گذاشته شود و این گرایشات نادرست که ممکن است موجب تفرقه شود از بین برود که این امر تلاش این گروهها را می طلبد.


مهاجری در پایان سخنانش بیان کرد: انتقاد من به مجمع این است که خیلی کم به رسانه ها توجه دارد به مجمع عرض می کنم انتظار از شما برای داشتن رابطه با رسانه ها بیشتر از این است. من معتقد هستم رسانه ها این آمادگی را دارند که هر روز در خدمت تقریب باشند. اما شرطش این است که مجمع پیش قدم باشد.


آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب در بخش دیگری از این مراسم ضمن تشکر از رسانه تصریح کرد: وصفی در قرآن کریم از رسول خدا(ص) شده است که همه بر خبرنگار خوب قابل منطبق است. همه این اوصاف بر خبرنگاران منطبق است.


وی افزود: رسول اکرم شاهد بر پاکیهاست و روز قیامت که روز حقیقت است شاهد آن عرصه محمد رسول الله(ص) است. مهمترین وظیفه خبرنگاران هم  شهادت است. یک وظیفه که بر رسول خدا(ص) گذشته شده مژده دهندگی به خیر بودن است که این مژده دهندگی بسیار ارزشمند است و یکی از وظایف رسانه ها مژده دادن به خیر است. یک وظیفه ما رسانه ها ارائه خوبیها و درخشندگیهای جامعه است.


مدیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در ادامه سخنانش بیان کرد: در جهان مانند مردم ایران از جهات متعدد نداریم همه مردم ما انصافا قابل قیاس با جاهای دیگر نیست. یک افتخار در فرهنگ دینی ما این است که قرآن کریم برای ایران مدح و ستایش ویژه ای قائل شده است. حداقل ۳ یا ۴ آیه در قرآن در مدح ایرانیان هست که برای هیچ ملتی نیست. به عنوان نمونه آیه ۳ سوره جمعه اشاره به ایران دارد.


اراکی با اشاره به اینکه امروز یکی از مشکلات ما در جهان کنونی جوسازی است که دشمن با آن جنگ را علیه ما آغاز کرده است، اذعان کرد: امروز ما وارد یک جنگ تمام عیار نرم افزاری شده ایم، امروز جهان رسانه ای برای جنگی نرم علیه انقلاب اسلامی و اسلام رسول الهی وارد عمل شده است و استعمار آنرا با تمام قوا شروع کرده است که در این جنگ ابزارشان رسانه است.


وی در پایان با اشاره به نقش رسانه  گفت: ما باید امروز خودمان را در صنحنه جنگ فرض کنیم که از یکسو رزمندگان این جنگ از چه دفاع می کنند ما واقعا چه دغدغه ای داریم. چه چیز ما را به امام(ره) و جمهوری اسلامی علاقه مند می کرد؟ چه چیزی مردم را به امام(ره) وابسته می کرد؟ که به این انقلاب منجر شد. چه چیزی آنها را به این انقلاب وابسته کرد. عمومی ترین چیز آن پیام رسول اکرم(ص) است. همه آن خصوصیات که برای خبرنگاران این بود که رسول اکرم(ص) منادی عدل است. امام(ره) منادی عدل است و بر ماست که در این جهت تلاش کنیم.

مطالب مرتبط :
  1. اگر نامی از پیامبران در جهان امروز برده می شود از برکت خانه فاطمه(س) است/ پاکی از دامان فاطمه(س) به تمام جهان سرایت کرد
  2. چرا حضرت فاطمه (س) الگوی تمام عیار است
  3. دشمن اختلاف شیعه با شیعه را شروع کرده است/ انتقاد از عدم همکاری رسانه ملی در معرفی چهره‌ ماندگار تبلیغ
  4. امروز انقلاب اسلامی مدعی قرائت از دین است/ دشمن با علم کردن تکفیری‌ها به مقابله با اسلام برخاسته است
  5. تمام ناهنجاری های بشر ناشی از عدم باور به خداست/«خودبسندگی» مهمترین دشمن قرآن محوری است

پارک علم و فناوری قم

zohur