۷ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسگر در همایش اهل سنت که با حضور کاروانهای اهل سنت کشورمان برگزار شد افزود: عوامل خارجی و درصدر آنها انگلیس و امریکا در تضعیف روحیه مسلمانان و تخریب و غارت اموال و ثروت آنها نقش اساسی دارند.


وی با توصیه شیعه و سنی به هوشیاری و شناخت حیله های دشمنان اسلام گفت: امروز مراکز رسانه ای غرب بویژه در لندن با حمله و توهین به مقدسات اهل سنت و شیعه ، تمام تلاش خود را برای دور کردن مسلمانان از یکدیگر و شکستن وحدت در میان جهان اسلام بکار گرفته است.


نماینده ولی فقیه در امور حج و سرپرست حجاج ایرانی افزود: امروز جهان اسلام گرفتار کج فهمی ها و منافع شخصی افرادی است که اقدامات ضد اسلامی را موجه و کاملا شرعی جلوه داده و از اینگونه حرکات دفاع می کنند.


وی با اشاره به خطراتی که جهان اسلام را تهدید می کند گفت: امروز متأسفانه یک عده عالم نما مسائلی چون جهاد نکاح و خرید و فروش زنان و دختران مسلمانان و حتی مسیحی را تائید می کنند.


قاضی عسگر با بیان اینکه امروز هیچ یک از عالمان جهان اسلام اعم از شیعه و سنی این نوع رفتارها را تائید نمی کنند افزود : اینگونه رفتارها از نظر دین اسلام و مذاهب اسلامی مطرود بوده و دین ما حتی اهانت به دیگر ادیان را بر نمی تابد تا جایی که علمای شیعه در فتاوایی که صادر کرده اند اهانت به اهل سنت را حرام می دانند.

 

مطالب مرتبط :
  1. هدف دشمنان اسلام غارت منابع کشورهای اسلامی و فرمانروایی بر سرنوشت آنان است
  2. افکار و عقائد خوارج در سایر فرق اسلامی نفوذ کرد/ نهروانی‌ها هنوز خطرناک‌ترین دشمنان اسلام هستند
  3. دشمنان درصدد ایجاد فاصله میان مردم و روحانیت/ چه زمانی مداد عالم از خون شهید افضلتر است؟
  4. وحشت دشمنان از تمدن جدید اسلامی باعث گسترش اسلام‌هراسی است/ شکل‌گیری جنگ سرد نوین فرهنگی
  5. نزاع میان مسلمانان حیات خلوت و زمان استراحت برای دشمنان اسلام است

پارک علم و فناوری قم

zohur