۲۵ آبان ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری، مصطفی ملایی در برنامه زنده تلویزیونی «حرف حساب» راههای دست یابی به سبک زندگی اسلامی مورد نظر مقام معظم رهبری را تحلیل کرد.

بنابراین گزارش، مدیر مرکز رشد علوم انسانی در این برنامه تلویزیونی که صبح سه شنبه به صورت زنده از شبکه یک سیما پخش می شد،وجود جهان بینی اسلامی بستر را برای رشد و تعالی انسان فراهم کرده است، گفت: اگر بتوانیم ظواهر و صورت زندگی را با معنا و بطن زندگی که همان جهان بینی توحیدی است سازگار و هم مسیر کنیم، می توانیم به سبک زندگی الگو ساز اسلامی دست پیدا کنیم.

وی اصلی ترین و مهمترین نهاد پیشبرنده سبک زندگی اسلامی را خانواده عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی خانواده به عنوان اصلی ترین و مهمترین نهاد موجود در جامعه به سمت تهیه و خرید اسباب و وسایل متعارف و اسلامی باشد بهترین روش سبک زندگی اسلامی اجرا و نهادینه شده است.

این کارشناس خلاقیت و کارآفرینی در این برنامه که یکی از هسته های فعال و توانمند مرکز رشد علوم انسانی به عنوان هسته تهیه و تولید لوازم التحریر اسلامی به ارایه آثار و نظرات کارشناسی خود پرداخته بود، گفت: اگر ما نتوانیم وسایل اولیه زندگی ازجمله لوازم التحریر، اسباب بازی کودکان خود را براساس منویات اسلامی تهیه و در اختیار فرزندانمان بگذاریم دیگر عملا به سمت همان سبک زندگی غربی رفتیم که از طریق تهاجم فرهنگی به جامعه ما تزریق می شود.

مصطفی ملایی با برشمردن مزایا و خدمات مرکز رشد علوم انسانی و تاثیر مهم و مستقیم آن در ایجاد سبک زندگی اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری، گفت: در این راه باید صدا و سیما نیز سهم مهم و عمده خود را در ایجاد و تعمیق سبک زندگی اسلامی ایفا کند که خوشبختانه این رویکرد در این مجموعه کم و بیش به چشم می خورد

مطالب مرتبط :
  1. با مشارکت مرکز رشد؛همایش ملی سبک زندگی اسلامی برگزار می شود
  2. مدیر مرکز رشد علوم انسانی :دهکده جهانی به دنبال ایجاد سبک زندگی شیطانی است
  3. راه های برگزاری مشترک همایش ملی سبک زندگی اسلامی بررسی شد
  4. محورهای همایش سبک زندگی اسلامی تشریح شد
  5. مدیرکل اداره همایش های موسسه امام خمینی خبر داد: مرکز رشد در راستای احیای سبک زندگی اسلامی گام برمی دارد

پارک علم و فناوری قم

zohur