۲۳ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، ابراهیم پورفرزیب مشهور به «مولایی» از جمله پیشکسوتان آموزش فنون قرائت و تلاوت قرآن کریم است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان علوم و فنون تلاوت، در زمره معدود استادانی محسوب می‌شود که بر قرائت‌های هفتگانه و روایات چهارده‌گانه تسلط کاملی دارد و کتاب‌ “تهذیب‌القراءة” را در این زمینه به رشته تحریر درآورده است.


مولایی در سال ۱۳۰۶ هجری شمسی در منطقه سنگلج تهران دیده بر جهان فانی گشود، دوران ابتدایی را در دبستان عنصری تهران سپری کرد و هنوز به چهارم ابتدایی نرسیده بود که از جهت تسلط بر روخوانی قرآن کریم حتی از معلم خود پیشی گرفت و برتری خود را بر دیگران ثابت کرد.


استاد مولایی به گفته بسیاری از کسانی که وی را می‌شناسد هرگز برای تدریس و تشکیل جلسات قرآن از کسی وجهی دریافت نکرد و معیشت خود را از راه کارگاه سنگبری و استحصال معدن می‌گذراند و به گفته خودش همه این برکات مادی و معنوی را به واسطه انس با قرآن به دست آورده است.


استاد مولایی در فاصله سال‌های نوجوانی و جوانی هرگز تدریس و تالیف علوم قرآنی را رها نکرد و علاوه بر تالیف کتاب‌‌هایی درباره اختلاف قرائات، جلسات دائمی قرآن را هم در مساجد گوناگون برگزار کرد.


مراسم تشییع پیکر آن مرحوم روز جمعه ۲۵ مهرماه ساعت ۹ صبح از جلوی صندوق قرض الحسنه نیکان واقع در سه راه ضرابخانه برگزار می شود.

مطالب مرتبط :
  1. اعلام مراسم تشییع و خاکسپاری استاد آیتی
  2. مراسم شب هفتم درگذشت پدر رئیس سازمان اوقاف فردا برگزار می شود
  3. مراسم تشییع پدر رئیس سازمان اوقاف امروز در قم برگزار می شود
  4. برگزاری نکوداشت چهلمین روز درگذشت استاد باستانی پاریزی در دانشگاه تهران
  5. پیام تسلیت حداد عادل به مناسبت درگذشت استاد عبدالمحمد آیتی

پارک علم و فناوری قم

zohur