۷ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار

مدیر شبکه تداوم ارتباط سازمان اردویی راهیان نور بسیج با بیان اینکه خادمین شهدا وظیفه خدمت به ارزش های دفاع مقدس در مناطق جنگی را دارند گفت: تاکنون شانزده هزار و ۷۰۰ نفر از جوانان ۱۷ تا ۳۵ سال برای خدمتگزاری به یادگاران دفاع مقدس در مناطق جنگی ثبت نام کرده اند.

حجت الاسلام سید محمد حسین حسین زاده در بازدید مدیر مرکز رشد علوم انسانی از موسسه کوله بار با بیان اینکه ثبت نام خادم الشهدا از طریق سامانه اینترنتی موسسه کوله بار امکان پذیر است اظهار داشت: اکثر این جوانان از نخبگان و برگزیدگان اخلاقی و علمی جامعه هستند که می توانند نظام مدیریتی کشور را در دست بگیرند.

ارزش های دفاع مقدس زبان مشترک رشد و تعالی کشور است

وی با تاکید براینکه باید نخبگان و صاحبان ایده و اندیشه بسیجی را با مراکزی مانند مرکز رشد علوم انسانی ارتباط دهیم گفت: زبان دفاع مقدس یک زبان فراگیراست که می توان همه ارزش های انسانی را در برمی گیرد.

مدیر شبکه تداوم ارتباط سازمان اردویی راهیان نور بسیح با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که دفاع مقدس را یک گنجینه تمام نشدنی  می دانند، افزود: در میان استان های کشور فارس با بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر بیشترین و کردستان با ۹۰ نفر کمترین خادم الشهدا را دارند.

عضویت ۶۰۰ قمی در طرح خادم الشهدا

حسین زاده با تاکید بر اینکه خادم الشهدا در قالب اردوهای ۱۰ روزه به مناطق جنگی اعزام و نسبت به مهمانان حاضر خدمت رسانی مختلف انجام می دهند،گفت: موسسه کوله بار زیر نظر سازمان بسیج مستضعفین فعالیت می کند و فضای اردویی در مناطق جنگی را مدیریت می کند.

مدیر شبکه تداوم ارتباط سازمان اردویی راهیان نور بسیج، با تاکید براینکه فضای راهیان نور یک فضای کاملا معنوی و ارزشی است گفت: اعضای خادم الشهدا همگی از قشر مطلوب و سفید جامعه هستند و والدین آنها در تربیت و تعالی فرزندانشان نهایت سعی و تلاش خود را به کار برده اند.

وی با عنوان این مطلب که سامانه پیامکی این سازمان حداقل ۱۰۰ هزار عضو فعال دارد، بیان داشت: خوشبختانه در سه ساله اخیر از طریق این سامانه ارتباط عقیدتی و معنوی خوبی با مخاطبان ایجاد کرده ایم و خیلی ها پاسخ گویان این سامانه را امین درد و دل های خود می دانند و ما هم سعی می کنیم که مشاوره های تخصصی و مطابق با خواسته های مخاطبان را ارایه دهیم.

حسین زاده با اشاره به اینکه شهر قم بیش از ۶۰۰ خادم الشهدا دارد، افزود: باید زمینه ای فراهم شود که توانمندی ها و استعدادهای جوانان عضو در خادم الشهدا در راستای اعتلای ارزش های انقلاب اسلامی رقم بخورد که مرکز رشد علوم انسانی می تواند این مساله مهم را مدیریت کند.

باید از ترفندهای دشمنان به نفع خودمان استفاده کنیم

در ادامه این نشست، عضو منتخب شورای اسلامی شهر با تاکید براینکه ایجاد نگاه دفاع مقدس در جامعه از ضروریات انکار ناپذیر رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی است گفت: باید کاری کنیم تا مخاطبان راهیان نور براساس تخصص و توان علمی خود زمینه خدمت رسانی به ابعاد مختلف دفاع مقدس را فراهم کنند.

مصطفی ملایی خواستار راه اندازی سامانه جشنواره تجارب و نوآوری برای جذب ایده های نخبگان بسیجی شد و گفت: ایجاد شبکه مجازی آموزش و پرورش مجازی، راه اندازی نمایشگاه دستاوردهای نوآورانه در سبک زندگی شهدا و برون سپاری کارهای اجرایی به خادم الشهدا می تواند بستر رشد و تعالی نخبگان بسیجی را فراهم کند.

مدیر مرکز رشد علوم انسانی حمایت از ایده های نخبگان بسیجی را یک فریضه الهی تلقی کرد و گفت: باید دنبال کسب تجربه و الگوبرداری در راستای منافع انقلاب اسلامی از دیگران حتی مخالفان خود باشیم و بدانیم که دشمنان نظام از هیچ ترفندی برای توقف اهداف بلند انقلاب اسلامی و منویات ارزشمند بسیجی فروگذار نمی کند و ما باید با آسیب شناسی مسیر خود راه های مقابله با آنان را یاد بگیریم.

 در پایان این دیدار مقرر گردید که آقای حسین شفیعی( نماینده موسسه کوله بار) مسئول ارتباط و تنظیم تفاهم نامه دوجانبه باشد.

مطالب مرتبط :
  1. درسومین هم اندیشی مرکز رشد مطرح شد:مرکز رشد علوم انسانی باید با سازمان های مرجع و کلان کشور ارتباط داشته باشد
  2. معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان کشور:حمایت از ایده فرهنگ شهروندی و دنیای مجازی کودکان ضروری است
  3. درنشست مشترک با سازمان بهزیستی تاکید شد؛ مهندسی موضوع بهترین راهکار همکاری سازمانی است
  4. استاندارقم: مرکز رشد علوم انسانی باید پایلوت فناوری نرم کشور باشد
  5. مدیر خانه علوم و فنون آموزش و پرورش: همکاری و تعامل نخبگان فرهنگی با مرکز رشد علوم انسانی یک اصل اجتناب ناپذیر است

پارک علم و فناوری قم

zohur