۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در ادامه درسگفتارهای بهاره مؤسسه مطالعات سیاسی ـ اقتصادی “پرسش”، درسگفتار جامعه شناسی معماری و فضا با تدریس پرویز پیران، سه شنبه ۱۶ اردیبهشت از ساعت ۱۷-۱۹ آغاز می شود.


همچنین درسگفتار فلسفه حقوق(نظریه های جدید فلسفه حقوق در حوزه های اصلاح دینی و حوزه های ضد اصلاح دینی: قرن شانزدهم) با تدریس سیدجواد طباطبایی، چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷-۱۹ برپا می شود.


درسگفتار جایگاه ایران در تحولات بین المللی با تدریس محمود سریع القلم، پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت از ساعت ۱۵-۱۸ برگزار می شود.


طرح درس


نظام بین الملل در عرصه های اقتصادی، فن آوری و سیاسی در فرآیند تحولات بنیادی قرار گرفته است. شناخت آماری و تحلیل این تحولات چه برای شهروندان و چه برای دولتها حائز اهمیت است. اکثریت کشورها، نظام داخلی و اولویت ملی خود را با توجه به این تحولات تنظیم کرده و می کنند. جهان غیر غربی از آسیا تا آفریقا و آمریکای لاتین در همه ی عرصه ها در حال افزایش سهم منطقه ای و بین المللی قدرت اقتصادی و سیاسی هستند. منطقه گرایی به موازات جهانی شدن در نظام بین الملل امروز در حال شکل گیری است. کشورها در حال ایجاد فرصت برای شهروندان خود جهت بهره برداری بیشتر از امکانات بین الملل هستند. در این راستا، عموم شاخص های توسعه در میان کشورهای جهان سوم در حال بهبود است. سهم جهانی توسعه در جهان غرب رو به کاهش در جهان غیر غرب رو به افزایش است


در این درسگفتار، ضمن اشاره آماری، تحلیلی و مقایسه ای به این تحولات، جایگاه ایران و سناریوهای محتمل آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


مؤسسه مطالعات سیاسی اقتصادی پرسش در  تهران، خیابان ولی عصر(عج)، ضلع شمالی پارک ساعی، خیابان ساعی۱، پلاک ۷ واقع است.


علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۶-۸۸۶۵۸۶۰۳-۰۲۱ تماس بگیرند.

مطالب مرتبط :
  1. درسگفتار فلسفه حقوق برگزار می شود
  2. درسگفتار فلسفه سیاسی شیعی؛ فارابی، ملاصدرا، علامه طباطبایی برگزار می شود
  3. درسگفتار "فلسفه حقوق: سیسرون" برگزار می شود
  4. درسگفتار "گفتارهایی درباره فلسفه هگل" برگزار می شود
  5. درسگفتار «والتر بنیامین: فلسفه تاریخ، فلسفه زبان» برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur